Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ki tud JÓL japánul? Segítség...

Ki tud JÓL japánul? Segítség kellene.

Figyelt kérdés
Ugyanis nemrég kezdtem tanulni, és lenne egy kérdésem a nyelvtannal kapcsolatban... de fölöslegesen nem fogom kiírni, csak ha van valaki, aki meg tudja normálisan válaszolni.
2011. júl. 22. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdő nyelvtannal tudok segíteni, bár nem biztos, hogy a "jól tudó" alatt rám gondoltál. Mondjuk jól tudom azt amit tudok, csak nem annyira sokat (még).


Mindenestre szerintem azzal csak veszthetsz, ha nem írod ki.

2011. júl. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Rendben, látom tőled értelmes válaszra számíthatok. Úgyhogy a helyzet a következő: a partikulákat nem értem teljesen, különösen a ,,wa" témajelölő partikulát. Ugyebár ezt a mondat elejére ki szokták tenni, hogy felhívják a hallgató figyelmét a mondat témájára. De amikor valaki kérdez valamit, és arra válaszolnak, akkor a válaszban van, hogy kiteszik, van hogy nem. Gondolok itt erre:

Anatawa joku eegakane ikimasuka?

Erre 2 féle választ is olvastam, az egyik:

Hai, joku ikimasu.

A másik:

Hai, jokuwa ikimasu.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy miért van az, hogy egyszer kiteszik, egyszer nem? Mindegy, hogy ott van-e, vagy van valami jelentősége?

2011. júl. 22. 18:08
 3/8 A kérdező kommentje:
A másik, hogy ez a partikula helyettesítheti a tárgyat jelölő ,,wo" partikulát. (Pl ,,Honwo honyade kaimasu." helyett ,,Honwa honyade kaimasu."-t is lehet mondani.) Ezt az egyet tudom, de ezen kívül még melyiket helyettesítheti?
2011. júl. 22. 18:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az elsőre sajnos nem tudok mit mondani.


Sokszor hallom a "wa" partikulát a határoszói alak után és ilyenkor nem változtatt jelentésen, de így csak utána még nem hallottam. (Pl. olyat hallottam yoku wa nai vagy iitaku wa nai). Nekem csak a "Yoku ikimasu" formát tanították, illetve általában ezt hallom.


"Wa" soha nem jelöli az ige tárgyát, csak maximum a fordítás következtében amit a wa jelölt az a ige tárgyává válik. A mondat amit hoztál inkább úgy lehetne lefordítani, hogy "Ami a könyveket illeti, veszem őket". Míg a "Hon wo kaimasu" azt jelenti, hogy "Könyveket veszek". //Kihagytam a honyade részt, de az eszempontból nem is fontos.

2011. júl. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, látom te azért jobban érted a témát :D

Azt tudom, hogy a wa nem jelölheti a tárgyat, de beállhat a wo helyére. De még melyik az a partikula, amelyiknek beállhat a helyére? Vagy a többinél már utána kell írni?

2011. júl. 22. 20:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát esetekben a "ga" partikula jelölheti a tárgyat és "wo"-val felcserélhető. Például a "-tai" forma tárgyát ga és wo is jelölheti. Vagy például a "suki" melléknévnél. Bár ezeknél a "ga"-t ajánlják inkább.


Vagy, ha arra gondoltál, hogy mit lehet "wa"-re cserélni. Hát, én ezt nem "partikula cserélésként" értelmezem, hanem, hogy akkor az a mondat témája, igazából átfogalmazásként értelmezném.

Például, ha azt mondod, hogy négy órakor teszt van, akkor az ni paritkulával: yoji ni shiken ga aru. vagy "wa" partikulával egyszerűen: yoji wa shiken da.

2011. júl. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Húú köszönöm szépen, ez az, ami nem volt világos, a könyv össze-vissza mondta, hogy melyik partikula után kell, melyik után tilos, melyik után lehet de nem muszáj wa-t használni... de értem, ha azt mondom pl: roku ji wa shukudai wo shimasu - akkor ez azt jelenti: ami a hat órát illeti, akkor megcsinálom a leckém. (ha nem mondtam hülyeséget) :D

Köszönöm szépen a segítséget, sok sikert a japántanuláshoz! :D

2011. júl. 22. 21:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Hú... Sajnos a gyakori kérdések a válaszíráskor nem írja ki az eddigi válaszokat, és sok minden van, amit hozzá tudnék fűzni. De ezt neked is és nekem is jobb lenne, ha MSN-en vagy Skype-on tennénk. A címem nem írnám le ide szívesen - ha gondolod, írj egy privát üzenetet, oda nagyon szívesen leírnám :)
2011. júl. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!