Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mire jó az eszperantó nyelv?

Mire jó az eszperantó nyelv?

Figyelt kérdés

Azért szeretnék tanulni, mert jól mutatna még egy középfokú nyelvvizsga a felvételihez - UGYE EZT IS BESZÁMÍTJÁK?? És ez könnyű megtanulni, sok helyen hallottam. Spanyolra meg gondolom még könnyebb.

Amúgy meg nem tudok róla semmit. Hol beszélik?? És mennyire van jelen napjainkban?


2011. júl. 24. 17:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

"Mire jó az eszperantó nyelv?"


Semmire. Mármint a gyakorlatban semmire. A felvételinél beszámítják.


"Hol beszélik?? És mennyire van jelen napjainkban?"


Sehol. Semennyire.

2011. júl. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Itt sokmindent megtudhatsz róla:

[link]

2011. júl. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A lényeg, hogy beszámítják.
2011. júl. 24. 21:19
 4/25 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok vele most, hogy inkább áldozok rá most kicsit többet, de legyen meg a pont, vegyenek fel, mint hogy szar munkákból így meg úgy, éppen csak hogy megéljek. Nem?
2011. júl. 24. 21:20
 5/25 anonim ***** válasza:
63%
De akkor már olyan nyelvet kezdj el tanulni, ami lehet kicsit nehezebb (bár nem tudom, neked épp mi a nehéz vagy az eszperantóhoz képest mi számít nehéznek), de egy ÉLŐ nyelv és bárhol használni tudod később.
2011. júl. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Vagy pl. angolul biztos tanulsz. Abból simán letehetnéd a középfokút. Következő évi felvételihez jövő júliusig simán van időd eljutni olyan szintre belőle.
2011. júl. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Angolból meglesz, de azt nem fogják beszámítani, mert abból emeltezek, tehát ütik egymást. Nem?

Spanyolból tervezem még, és ahhoz kéne még vmi. A francián is gondolkodtam. Az mennyire nehéz?

2011. júl. 25. 11:47
 8/25 anonim ***** válasza:

Anglisztikára mész, hogy kötelező az angol emelt?

Ha nem, akkor én a helyedben csinálnék egy közép angolt is, mert lehet, hogy az angol közép pontszáma + 28 pont az angol nyelvvizsgáért együtt több pontot ér, mint az emelted pontszáma + az emeltért járó 40 pont együtt.

2011. júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Igen kötelező
2011. júl. 25. 14:30
 10/25 anonim ***** válasza:
59%
előző vagyok: Spanyol után biztos, hogy könnyebb lesz a francia, mivel az is újlatin nyelv. Persze, hogy el lehet jutni abból is jövő júniusig, nyilván azon múlik, hogy mennyi időt fordítasz rá. Kérdés, hogy érettségi mellett lesz-e időd. Szerintem kezdd el még most nyáron tanulni. Pl. livemocha.com-on lehet
2011. júl. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!