Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyi idő alatt lehet elsaját...

Mennyi idő alatt lehet elsajátítani a francia nyelvet?

Figyelt kérdés

Nulláról középfokig kb. mennyi idő???

A nyelvek jól mennek, csak nem tudom,hogy suli mellett mennyire lehetséges ez. Ez a 12. osztály, érettségi, meg minden. Mellette meg spanyol nyelvvizsgára készülök. Vélemények?

Előre is köszönöm!


2011. júl. 25. 14:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom érdemes- e belekezdeni, és minél előbb kellene döntenem, képtelen vagyok rá.
2011. júl. 25. 14:33
 2/5 anonim ***** válasza:
Én már 3 éve kezdtem el tanulni, de mondhatni, hogy még mindig nem tudok semmit, csak néhány szót. Ehhez képest angolt igaz, hogy már 6 éve tanulom, de már majdnem folyékonyan tudok beszélni. Mondjuk nem tudom, tanár függő is. De nekem elég nehéz az angolhoz viszonyítva.
2011. júl. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fogadok, hogy ugyanaz vagy, mint aki kérdezte, hogy "Mire jó az eszperantó nyelv?":D:D
2011. júl. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen választ vársz erre a kérdésre, nyilván attól függ, hogy mennyi időt töltesz a dologgal. Mindettől függetlenül azt mondanám, hogy előbb tanulj meg spanyolul folyékonyan szóban és írásban, és angolul is, ha még nem tudsz. Én csak ezután állnék neki egy 3. idegen nyelvnek. De ha mindenképp választ akarsz, akkor azt mondom, egy év. De ha csak heti pár órát foglalkozol az egésszel, akkor mondjuk 3-4. Én Németoszágban akartam továbbtanulni, és ahhoz volt szükség C2-es, illetve C1-C2 szint közötti nyelvtudásra. Szeptemberben erős B1, gyenge B2 szintre írtam meg a szintfelmérőt, áprilisban letettem a szükséges nyelvvizsgát, szóval kb. két szintet javultam. Ezt nyelviskolában nyilván nem lehet elérni, mert lassabb a tempó, magántanárra meg nem mindenkinek van pénze. Én egyedül tanultam, persze a megfelelő könyvek segítségével és van pár német ismerősöm is, akikkel heti pár órát németül beszélgettem. Mindezt amelett küldtem le, hogy az egyetemen vizsgáztam, diplomamunkát írtam, tavasszal pedig már a záróvizsgáimra készültem, szóval eléggé intenzív időszak volt. Szóval az nem kifogás, hogy nincs idő.


Mindenesetre egy nyelvet elkezdeni tanulni lehet mégiscsak jobb egy magántanárral, hiszen az ember alapvető dolgokat nem tud. Javaslom, hogy miután az alapokkal tisztában vagy, csak egynyelvű könyvekből tanulj, magyar kiadványokból pedig semmiképp se! Egy jó könyvhöz van CD is, amivel a szövegértésedet is fejlesztheted.

2011. júl. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egyedül csak akkor van értelme tanulni egy nyelvet, ha van melletted olyan, akivel tudod használni és kijavítja, ha valamit rosszul mondasz. Ez lehet egy rokon, egy francia vagy belga barát...a lényeg hogy tudj vele kommunikálni.
2011. júl. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!