Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolosok! Ti melyik angolt...

Angolosok! Ti melyik angolt szeretitek használni: a britet, vagy az amerikait? És miért?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 23:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
a brit akcentus kifejezetten idegesített, az amerikait könnyebben értem, viszont a kedvenc énekesnőm miatt megszerettem most a britet is... mondjuk nem mindegy, vannak csúnyább, és szebb, "posh" változatai, inkább azokra voksolok.
2011. aug. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mivel az iskolákban általában a brit angolt tanítják, ezért én úgy beszélek, szóval pl. britangolvan favourite, az amerikaiban favorite. De ha úgy nézem, a kiejtésem meg a beszédstílusom amerikai inkább, nem ez a hullámzós brit angol. Sokkal természetesebb.
2011. aug. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

igen, sztem a brit kiejtést nehezebb elsajatítani, na meg az ottani szleng... a Skins-ből kb semmit sem értek :D

nem mintha amúgy sok magyar ált. és középsulis angoltanárnak lenne bármilyen, sőt brit kiejtése...

2011. aug. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én az amerikai-t használom beszédben,illetve persze tökéletesen nem tudtam elsajátítani,mert annak is rengeteg változata van.A britet egyszerűen nem tudom utánozni,mert ahhoz túl lassan kellene beszélnem.Viszont ha fel kellene valamit olvasni,akkor tudnám csak begyakorolva :D


Mondjuk nekem a sulis tanáraim,amerikai-ban beszéltek-ill ahhoz hasonlót. :D

Érteni értem mindegyiket.

2011. aug. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
egyértelmuen amerikai angol. szebb a hangzasa is, meg ezt is tanultam :)
2011. aug. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Vree ***** válasza:

Nem nagyon van bennem ilyen hogy melyiket "szeretem". :) Amit én beszélek, az se nem angol, se nem amerikai. Ragadt rá innen is, onnan is. Amit mi beszélünk az a "magyar angol".

Szerintem amit az iskolában tanulsz az a brithez van közelebb, de amihez mint nyelvtanuló valószínűleg eljutsz (TV, internet és egyebek hatására) az inkább amerikai.

2011. aug. 2. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a britet. Az amerikai angol nagyon csúnya, lusták kimondani a szavakat, összemossák, minimális az artikuláció, egyszerűen igénytelennek érzem. Ezzel szemben a brit angol valóban tetszik.

Persze valamilyen szinten mindkettőt tudom használni, és mindkettőt értem, de ha lehet, akkor inkább a britre voksolok.

2011. aug. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az amerikai jobban illik hozzám, dinamikusabb:D Viszont a feketék által beszélt "yo dawg" beszédet képtelen vagyok megérteni:D
2011. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Úgy látom egész sokan az amerikaira szavaznak. Én a britet sajátítottam el, így ha akarom, nagyon jól tudom utánozni a kiejtésüket. Az amerikait sokkal nehezebben. Viszont ha nem figyelek oda, akkor eléggé magyarosan beszélek. Egyébként ha már a véleményeknél tartunk, szerintem a brit sokkal szebb, van, hogy egyszerűen csak hallgatom, mert olyan szép. Míg az amerikaitól (főleg az r betűiktől) kiráz a hideg.
2011. aug. 2. 11:33
 10/14 anonim ***** válasza:
Én a britre szavazok. Szerintem szebb, könnyebben érthető. Na persze némelyik dialektust nehéz megszokni (legalább is nekem), de ettől függetlenül a brit angol közelebb áll hozzám.
2011. aug. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!