Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Jó nyelvérzékkel franciául...

Jó nyelvérzékkel franciául vagy spanyolul tanulnál?

Figyelt kérdés

ez lenne a 9. nyelvem (egy erős középfok, a többi felsőfok ill. anyanyelvi szint) és nem tudok dönteni :( nagyon jó a nyelvérzékem, gyorsan tanulok, melyiket válasszam?

köszönöm


2011. aug. 16. 19:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%

Ügyes vagy, gratulálok.

Szerintem nem volt egy hibád sem. Mennyi időbe telt megtanulni magyarul? Mert a magyarok szeretnek hencegni, hogy a magyar a világ 3. legnehezebb nyelve, amit én nem tudok megérteni...nem azért mert az anyanyelvem, hanem mert ismerek pár nyelvet és a magyar sem tűnik vészesnek.


Én a helyedben valami érdekesebb nyelvet választanék, mint a spanyol vagy a francia. Mondjuk valamelyik távol keleti nyelv vagy amit én még nagyon szeretek az az izlandi (vagy feröeri) :-)

2011. aug. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a dícséretet, és hm.. jó pár éve tanulok (pontosan nem tudom, cca. 4-5, de intenzíven)a magyart, főleg a ragozás volt nehéz, mert a szavaknak megváltozik a vége, meg amikor akkusativba kell tenni a dolgokat, akkor nagyon kell odafigyelni milyen betűt kell hozzáírni, a szórendet is keverem néha, mert itt az nincs mint a németben, hogy megszabályozva van a szórend. A kiejtésről meg nem is beszélek! az nagyon nehéz nekem, mert mindent olyan szépen kell kiejteni, az E és R betűvel mindig van gondom,nem tudom magyarosan kiejteni, és a helyesírás is okoz gondot, de megszoktam már, mikor kell j és ly , bár a kiejtésben még nem vettem észre mi a külömbség, van külömbség?
2011. aug. 18. 18:50
 13/15 anonim ***** válasza:

Igen, a magyar e tényleg furcsán hangozhat egy külföldinek. Ezt már többektől hallottam és ahogy felhívták rá a figyelmemet nekem is feltűnt, hogy egy furcsa hangzó ez, mármint a többi nyelvben lévő e-vel jelölt hanghoz képest.


Ly és j - kiejtésben nincs különbség.

Szerintem a magyar helyesírás következetes.


A lágy mássalhangzókkal (gy,ty,ny) nem voltak problémáid? Mert volt pár német barátom, akiket tanítgattam magyarul és nekik ezek a hangok nagyon nehezek voltak.

2011. aug. 19. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
köszi, és köszönöm a magyarázatot is, a gy-t és az ilyen betűket úgy próbáltam kiejteni, mintha dj vagy nj lenne, úgy könnyebb volt, de a ZS az nehéz volt, rá kellett jönnöm a technikájára, aztán sikerült, mert a többi nyelvben is előfordul.
2011. aug. 19. 18:27
 15/15 anonim ***** válasza:
spanyolul tanulok
2016. dec. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!