Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan híták az régiek szüretü...

Hogyan híták az régiek szüretülléskor azt a fát, mire azon hordót rájatették?

Figyelt kérdés
Én valami stánkerfára emlékszem, aztán igazábul.. nem tudom már.
2011. aug. 21. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Én meg ászokfának ismerem.
2011. aug. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem halvány gőzöm sincs. Csak azért írok, mert egy másik kérdésből emlékszem a nevedre és a tájszólásos mesédre. Somogy megye, ugye?

Üdv. :)

2011. aug. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, Somogy megyer.

De itten úgy is hívják, hogy Somogyország.


Tudod, tudok én köznyelvűen is írni, de amiket olvasok, ahogy egyre többet tudok a Magyarságról (hála Szántainak - zsátubén keress rá a videóira.. meg a Csillagösvény c. 4 sorozatot nézd meg! :) )


úgy egyre inkább azt érzem, hogy lehetek én pusztai, érthetek a fizikához, szerethetek ásni, és az elnyomó rendszerben kényszerülhetek köznyelvűen beszélni..


De nem vagyok köteles :) Írhatnók régiessen, cüfrázva, Somogyijjassan (egy csomó helyesírási hibával..) aki kiolvassa, és tesz bele hangsúlyt.. talán megért, vagy nem tudom.. kicsit átérzi hogy milyen is lehet az amit én érzek, habár ennek az esélye kicsi, a lényeg, hogy így is lehet csinálni..


Pl.: papám testvére, 89 éves, amikor elvoltunk hozzájok, akkor aszonta hogy kőnye mennyi bótba vennyi éledelmet.


Teljesen Somogyi, mert itt van ez az "ennyezés".. pölö. (pl) :D


AM melyik témánál volt az, ahol én még tájszólásban írtam?

2011. aug. 22. 12:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez tetszett... :)


Én teljesen köznyelvit beszélek, csak bohóckodásból szoktam pálócosán beszélni néha. :) Nem lehet rendesen leírni, de ilyesmiket: Á néne kiment á piácrá mégneezni a kácsákot még á libaakot... Azt hiszem, egy igazi palóc elájulna, de poénnak jó. :)


Azt sem tudom, mi az a zsétúbé vagy mi, a filmet sem ismerem. Szóval, csak hallgatni szeretem a tájszólásokat, de annyira nem mélyedtem el bennük...


A kérdést belinkelem, az 1. oldalon meséltél:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__193429..

2011. aug. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ez! Végül is, a volthoz köze van a vótnak, de mindegy nem értették meg.. :)


Zsátube az a Youtube :D Csillagösvényen ^^


Itt az első rész, kérlek töltsd le ha lehetőséged van rá:


*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****


Érdemes. Sőt, inkább megkérnélek rá.. egy csodálatos film.. s még van 3 része.. ha érdekel itt vagyok ^^



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. aug. 23. 12:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Volt - vót: Elmagyaráztam a kérdezőnek vmelyik válaszban, hogy mi köze a kettőnek egymáshoz; megnézheted nyugodtan.


A filmről: Köszönöm az ajánlást; de egyrészt nem vagyok egy nagy filmnéző, másrészt így első látásra /Google a barátom :) / nekem kívül esik az érdeklődési körömön.

Én csak a tájszólást csípem, a törit nem annyira... :)

2011. aug. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!