Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nem érted meg egy kicsit...

Nem érted meg egy kicsit nehezebben a brit angolt? (hallásra)

Figyelt kérdés
Brit sorozatot nézek, és sokkal nehezebb megérteni mint az amerikai angolt o.o szignifikáns a különbség, érdekes, nem gondoltam volna.
2011. aug. 22. 01:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
27. perc, oké kitisztult minden!:D már érthető
2011. aug. 22. 01:47
 2/11 anonim ***** válasza:
nem, nem értem nehezebben...amúgy meg nem véletlen óriási a különbség
2011. aug. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
amúgy milyen sorozatot nézel?
2011. aug. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amikor érthetetlen brit angolról van szó, akkor általában ki szokott utólag derülni, hogy az elkövető egy skót, ír vagy walesi származású színész. Az értem én, hogy nyilván ők is benne vannak a brit pakliban, de olyan szinten eltér a dialektusuk mindentől, hogy most ezért a brit angolt érthetetlennek nevezni nem túl bölcs dolog. Olyan, mintha egy texasi paraszt hallatán érthetetlennek titulálnád az amerikai angolt, érted.
2011. aug. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem mindegy,hogy a cnn-t a bbc-t nézem.

Például az Eastenders című sorozatot és a CNN-en bármit lazán megértek..Nem mondom azt,hogy nehezebben értem, mert megszokás kérdése..A brit csatornákon általánosságban véve nem hadarnak az emberek(pl a cnn-en sem),míg az amerikai műsorvezetők sokkal több dolgot mondanak el ugyanannyi idő alatt...


Pl egy michael caine filmet megértek simán,míg egy blöff-öt már kevésbé,de hozzá tudok szokni egy idő után és jobban odafigyelek...



Viszont ez a film a különböző szlengek,tájszólások,dialektusok miatt már nehezebb volt:


http://www.youtube.com/watch?v=mdoKD4gTQ2c


itt már nem értettem mindent :)

2011. aug. 22. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kicsit. Mivel az amerikaihoz jobban hozzá van szokva a fülem. Bár egy ideje én is főleg brit sorozatokat nézek, értem azt is, meg sokkal szebb mint a csúnya amerikai angol.
2011. aug. 22. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a plusz. Rendesek vagytok:D


A Skins nevű sorozatot nézem. Oké, szégyellem, de egyszerűen elképesztően jó. : DDD


Amúgy 7x45 perc sorozatnézés után most már kifejezetten gyönyörűnek találom a brit angolt. Közben pedig rájöttem, hogy ez a kiejtés pont olyan mint az enyém. A nyári beszámolóm után az angol tanárom is csak ennyit mondott, miközben a fejét rázta:"I still don't understand what you're saying:)"xdd túl gyorsan, és képzeletbeli szilvákkal a számban beszélek:D Áh, imádok angolul beszélni, kár, hogy sosincs rá lehetőségem.

2011. aug. 22. 06:31
 8/11 A kérdező kommentje:
Bár ez a 'bit boring.' mondat kissé lerombolta az önbizalmam, mert én egyértelműen a 'bit of boring'-ot mondtam volna : s jaaaj. Bár lehet, hogy az is jó. Remélem!xd
2011. aug. 22. 06:44
 9/11 ava87 ***** válasza:

Én a brit angolt jobban megértem, mint az amerikait, feltéve, hogy mondjuk híreket hallgatok. Valószínűleg azért, mert mindig brit angolt tanultam az iskolában.

De a Skins-t biztos nem érteném felirat nélkül, sok a szleng.

Ja, nekem eszembe sem jutna azt mondani, hogy "bit of boring", én azt úgy tanultam, hogy "bit boring", úgyhogy ezen tuti nem akadnék fenn :)

2011. aug. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amúgy pont az angol, színházi múlttal rendelkező színészeknek van a legérthetőbb akcentusuk (jobb példa híján az egész tanári kar a Harry Potterben).
2011. aug. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!