Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit gondoltok a japán nyelvről...

Mit gondoltok a japán nyelvről? Szerintem nagyon könnyű!

Figyelt kérdés
Egy éve tanulom már, és eddig könnyű. Bár hogy majd ezután milyen lesz azt nem tudom... Tanul még valaki más is? :)
2011. aug. 27. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretnék majd tanulni japánul,de egyelőre még nem vágtam bele. Hát,azért az írással sztem meggyűlik mindenkinek a baja. Még a japánok se használják az összes kanjit,olyan sok van. Hát még én,mire megtanulom csak az első párszázat ! xD
2011. aug. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én minden évben nekiállok megtanulni, hogy na majd most, de ez abba is marad mert a kanákat sem bírom megtanulni, nem hogy a többit T-T
2011. aug. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem igazából csak a kanji, ami elrettentő (még pár száznál nem olyan rosz, de az a ezres szám elég ijesztő meg, hogy, ha kicsit is nem foglalkozol vele, akkor elég sokat felejtesz)


Amúgy, szerintem sem nehéz.

2011. aug. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hehh :) az hiszem tudom ki vagy :))
2011. aug. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ki vagyok? :D
2011. aug. 28. 08:54
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretnék megtanulni japánul:)töltöttem is le a múlthéten nyelvkönyveket de valahogy nem tudom:D nekem túl bonyolultnak tűnik. Pedig egyenlőre a beszéd, és szövegértés is elég lenne :) Szted mi olyan könnyű benne :'D
2011. aug. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem nehéz :) A partikulák kimondottan egyszerűek. Szerintem inkább szokatlan sok dolog benne, pl. hogy külön van udvarias ragozás az igékhez, meg hogy lehet tagadni mellékneveket önmagukban stb.
2011. szept. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én majd szeretném tanulni, de szerintem is könnyű. Könnyű a kiejtés, a hangsúly, főleg, ha sok japán nyelvű mozit nézel vagy riportokat hallgatsz. (megj: nem a Bleachből kell japánul tanulni).


Ami nekem egy kis nehézséget okoz, a kanák írásának helyes vonalvezetése, illetve gyakran felismerem a kanjit, de nem boztos, hogy emlékezetből le tudnám írni.

2011. szept. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!