Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A ''máma'' kifejezés a magyar...

A ''máma'' kifejezés a magyar helyesírás szerint helyes?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 22:37
1 2 3
 21/25 anonim válasza:

Mc Hawer & Tekknő Ha bemegyek a kocsmába :Refr.:

Ha bemegyek a kocsmába máma temeráv

Addig iszom míg berúgok máma temeráv

Az apámat nem találom máma temeráv

Az anyámat nem találom máma temeráv

Jaj istenem milesz vélem máma temeráv

Addig iszom míg berúgok máma temeráv

Bejárom a nagy világot máma temeráv

A helyemet nem találom máma temeráv

2015. júl. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Fingkirály ***** válasza:
100%

A kedvencem....


"Ma mán' máma van mán'."


:)))

2016. márc. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Fingkirály ***** válasza:
100%
Ez utóbbit egyébként a pék karaktere követte el a Süsü, a sárkány című bábjátékban :)))
2016. márc. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 bjviszk válasza:

"Alszik a széken a kabát,

szunnyadozik a szakadás,

máma már nem hasad tovább -

aludj el szépen, kis Balázs".


Máma még nem ittunk semmit,

nem mehet ez így tovább,

inni kell, ha meghalunk is,

igyunk hát, az angyalát.


Vár reánk sok füstös kocsma,

vár reánk sok jóbarát,

inni kell, ha meghalunk is!

igyunk hát, az angyalát.


"Kicsit szomorkás a hangulatom máma,

Kicsit belém szállt a boldogtalanság ..."


"A pénzemet én máma mind elmulatom, ..."

2017. jún. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 bjviszk válasza:
a "Máma" szó - egyik megfejtése a ... "Máma még nem ittunk semmit, nem mehet ez így tovább. Inni kell ha meghalunk is, igyunk hát az angyalát. ... " -ból kiindulva, ma, 2017.6.4 -én a következő : Már ma van és még nem ittunk semmit ( ez egy ilyen "szleng" [ nyelvi is ] volt és persze lesz is, ha érted vagy valamikor érteni fogod, hogy mi is az, hogy ... ) . Ezt akkor szoktuk elkezdeni énekelni, ha a kocsmából, lakodalomból, vendégségből, stb. éjfél után vagy hajnalban, amikor már világosodni kezdett ( vagyis ma lett ) ki akartak tenni ( kedvesen ) bennünket, vagyis azt szerették volna elérni, hogy már induljunk haza. Ha nem is hirtelen, de még ma jutott eszembe egy részlet is valahonnét, amit valószínűleg néha lehet hogy valahogy hasonlóan mondtam, valamikor ( ... már ma nem hasad tovább ... vagyis máma nem hasad tovább ... ). Persze az alap valószínűleg az volt, hogy már ma ( máma ) sajnos nem tudunk mit tenni, amit azért valószínűleg néha úgy is szoktam és fogok is mondani, hogy ma már sajnos nem tehetünk semmit. "Azt hiszem" , vagyis hirtelen így emlékezem, de az is lehet hogy "csak" emlékezek ( de én is csak tanultam, vagy hallottam valamikor valakitől és azóta is és továbbra is tetszik ).
2017. jún. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!