Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van ilyen kifejezés? Használja...

Van ilyen kifejezés? Használja valaki?

Figyelt kérdés
Páromtól kérdeztem hogy "mis a kezed?", erre kiderült hogy ő még nem hallotta ezt a kifejezést, sőt szerinte nem is létezik ilyen. Használja még valaki?
2011. szept. 6. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem, mit jelent? Soha nem hallottam. Mis??
2011. szept. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam soha,pedig elég idős vagyok. Mit jelent?
2011. szept. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 tetris ***** válasza:
Mi az a "mis"? Én se hallottam.
2011. szept. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Van. Borsodban lakom és itt elég gyakran használják. Vedd úgy, hogy azt kérdezi, hogy "milyen a kezed?"
2011. szept. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon régen, vidéken (Tiszafüred) hallottam így kérdezni a "milyen-t".

PiszkoS, sebeS stb a kezed szóvégi s-betűjéből visszaszármaztatott kérdőszó a "mis". Már régen jártam arrafelé, nem tudom, hogy használják-e még.

(Fentiek szerint Borsodban még igen.)

2011. szept. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
En sem hallottam még.
2011. szept. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Én is borsodi vagyok, tényleg sokan használják erre felé. Körülbelül azt kérdezi, hogy mi van a kezeden, mivel kented össze, ilyesmi:)
2011. szept. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Anyukám Borsodi, tőle vettem át, örülök hogy igazam lett:) Párom Veszprémi, sok mindent nem ismer amit mondok neki pl. bront:)
2011. szept. 6. 18:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam a "mis" szót, de gondoltam hogy ezt jelentheti, hogy "milyen". A bront mit jelent? :)
2011. szept. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy barátnőm Komáromban lakik (én vagyok a borsodi) és van olyan, hogy nem érti amit beszélek. Mármint a kifejezést nem ismeri. De azt mondják, hogy mi borsodiak beszélünk a legjobban.
2011. szept. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!