Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért mondják sokan azt, hogy...

Miért mondják sokan azt, hogy "Kiolvastam egy könyvet"? Honnan ered ez a kifejezés?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 20:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%
Talán mert elolvasnak 1 könyvet?
2011. szept. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Igen, elolvasnak egy könyvet. El, de nem ki. Kiolvasni annyit tesz, mint kiolvasni a könyvből a betűket, tehát az olvasás után nem marad betű, vagy szereplő, vagy helyszín a könyvben.
2011. szept. 15. 20:20
 3/24 anonim ***** válasza:
51%
Azt nem tudom hogy honnan ered, de mar teljesen hasznalatos. Ha ilyen alapon gondolkodsz rengeteg hulye szot lehet talalni. Kalapa+acs , pihe+no, kos+ar. Jo tudom hogy nem ugyan az, de ezeknek sem tudni az eredetet, megis letozo szavak.
2011. szept. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Gondolom régebben többféleképpen mondták és a kiolvastam terjedt el jobban.

(Talán azért h ne legyen 2 L egymás után?)

2011. szept. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Mindig eszembe jut, ahogy még az alsós tagozatos tanárnőm is leszidott, ha ezt mondtam, de - bár tudom, hogy nem helyes - szinte mindig ez jön a nyelvemre, nem az, hogy "elolvastam".
2011. szept. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
58%
játékoknál is kiakasztjuk a gameket
2011. szept. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Pedig szép, és nem is nyelvtörő, amikor két l ilyen közel van egymáshoz, gondolj a szóló szőlőre.
2011. szept. 15. 21:12
 8/24 anonim ***** válasza:

Szép és lágy, nem is nyelvtörő, csak az egymást követő nagyon hasonló szótagok miatt TALÁN nem olyan kényelmes kiejteni, egy esetleges nyelvbotlásnál az ilyen szó hamarabb sorra kerül.

Elolalolo :D

A ki-ol-vas-tam meg erősen különböző szótagokból áll.

De mondom, az ilyen szempontok annyira jelentéktelenek h csak ilyen esetben, nagy tömegeknél hosszú idő alatt lesz észrevehető hatás.

2011. szept. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
igazából nem tudom, de engem is idegesít, szóval már ketten vagyunk
2011. szept. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Az igekötők már csak ilyenek.
2011. szept. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!