Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan mondom németül, hogy...

Hogyan mondom németül, hogy vkihez? (többi lent)

Figyelt kérdés

Pl.


Szabinához megyek..


Akkor zu Sabine vagy zur Sabine, vagy?


2011. szept. 18. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Szabinához: zu Sabine, de a köznyelvben magyarul is mondjuk úgy, hogy "A" Szabinához megyek (nem helyes!), akkor zur Sabine. A német köznyelvben is egyre gyakoribb a határozott névelő a személynevek előtt.:(
2011. szept. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Oké, hogy a magyarban nem helyes, de én abban nem voltam biztos, hogy a németben ez helyes vagy nem?


Ugyanis én pl. legtöbbször zur-al hallom a női nevek előtt, és így is mondom, automatikusan így jön a számra.


De most nyelvvizsgára készülök, és fontos tudnom, melyik verzió a valóban helyes?

2011. szept. 18. 20:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Németország déli részén, Ausztriában, Svájcban, Liechtensteinban valóban gyakran használják a személynevek előtt a "zur" névelővel összevont elöljárószó rövidített alakját. Németország északi részén pedig csak akkor, ha a "Sabine" egy vendéglátóhely. Akkor mondhatjuk, hogy "Ich gehe zur Sabine."
2011. szept. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzá kell fűznöm, hogy az irodalmi nyelvben is elfogadott az említett nyelvterületeken a tulajdonnév előtt a "zur".
2011. szept. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Én Ausztriában járok gyakran, valószínű, hogy ezért maradt bennem ez a "zur".


Amúgy még sosem gondolkodtam ezen, úgy voltam vele, hogy így van, mert így mondják.

De most a nyelvvizsga felkészítőn mindenben elbizonytalanítanak. :)


Tehát mindkettő helyes, de a sima "zu"-nak tutira jó kell lenni.

2011. szept. 19. 16:02
 6/7 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsgán a "zu"-t kell használnod ilyen esetben, mert így van a Hochdeutsch-ban! Ezt tanuljuk, nem a német nyelv svájci vagy osztrák változatát.
2011. szept. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi.
2011. szept. 19. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!