Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A "München" szót miért ejtik...

A "München" szót miért ejtik sokan MünKennek?

Figyelt kérdés
Van valami nyelvjárás, ami szerint így kell, vagy simán nem tudják, hogy kell kiejteni? Az utóbbira gondolok, de most elbizonytalanodtam, mert beszéltem egy, németül tolmácsszinten beszélő emberrel, aki szintén így ejtette ki.
2011. okt. 2. 10:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Németországban is vannak különféle tájszólások, akárcsak nálunk Magyarországon. Nagyon kevesen beszélik az irodalmi németet, mindenkinek van valami "beütése".

A szászok pl. Münsennek ejtik, és még rengeteg szóban s-nek ejtik a ch-t.

2011. okt. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Azért az sem teljesen 100-as, hogy nálunk sokan "münTYhen"-nek ejtik tyével.
2011. okt. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
A német ch hang idegen a magyar ember számára, ennyi.
2011. okt. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Akkor már végre valaki leírhatná, hogy melyik a helyes kiejtés. :D Én spec. münkhjen nek ejteném magamtól, viszont sose tanultam németül, ezért nem is ismerem a helyes kiejtést. A google fordító szerint münsen.
2011. okt. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Te hogy szoktad? Én is így ejtem, csak kicsit h-san, de nem vagyok németes.
2011. okt. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom leírni, h h ejtem, mert nincs ilyen betű a magyar abc-ben.

:)

2011. okt. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én úgy ejtem, mint az "ich"-szóban a ch-betűkapcsolatot, de kicsit keményebben. Lágyított, kicsit j-be hajló h és kicsit ty. Kb. mintha a ty-t lágyítanánk.
2011. okt. 2. 14:48
 8/13 anonim ***** válasza:
Én úgy ejtem ahogy Lebemann írta, pedig 10-en évig tanultam németül, és nem szóltak soha miatta. Tehát Müntyhen, csak nem nyomom meg a ty-ét.
2011. okt. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mert sokan nem tudják kiejteni az "ich Laut"-ot. A magyarokat sok iskolában nem tanítják meg a helyes német kiejtésre, a németek között pedig az iskolázatlanok ejtik ki hibásan.
2011. okt. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A nyelvtanárok többségének borzasztó a kiejtése. A nyelvtanítás során semmilyen szinten nem fektetnek nagy hangsúlyt a kiejtésre, inkább a megértés, a folyamatos beszéd a lényeg, még a helyesírás is sokadlagos.
2014. febr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!