Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mik ezek a jogi kifejezések...

Mik ezek a jogi kifejezések angolul?

Figyelt kérdés

első fokon (ítélnek valakit valamire)

Letöltendő (fogházbüntetés)

egy rendbeli, halált okozó, foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés

végzés

bűnismétlés


Ezek így nincsenek a szótárban. Körül tudom írni, hogy bűnismétlés = repeating the crime, de újságcikket kell fordítanom és rendes szakkifejezésekkel szeretném. Aki esetleg ért ehhez, segítene?

Köszönöm.


2011. okt. 10. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Keress jogi vagy kozigazgatasi magyar-angol szotart!

Nekem van otthon kozigazgatasi, de nem otthonrol netezek. Talan a neten is van, vagy ha konyvtarbol netezel, akkor helyben.:)

A sima netes magyar-angol szotarban nincs benne?

2011. okt. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

első fokon (ítélnek valakit valamire) = (sb was sentenced to sth) in the first instance

Letöltendő (fogházbüntetés)

egy rendbeli, halált okozó, foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés

végzés

bűnismétlés = recidivism

2011. okt. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogy ment el félig készen, de itt van mind...

első fokon (ítélnek valakit valamire) = (sb was sentenced to sth) in the first instance

Letöltendő (fogházbüntetés)=incarneration; imprisonment (ha nem "suspended", akkor letöltendő, úgy tudom erre külön szó nincs, de lehet h tévedek)

egy rendbeli, halált okozó, foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés = a single count of endangerment committed during the line of duty resulting in death

végzés = order; warrant; mandatory writ; diligence (attól függ, miről van szó...

bűnismétlés = recidivism

2011. okt. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget, mennek a zöldek! Kedves Utolsó, a házi őrizetet meghosszabbító végzésre jó a warrant vagy az szerinted inkább order?
2011. okt. 11. 20:19
 5/5 anonim ***** válasza:
incarCeration, elgépelte :)
2011. okt. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!