Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan dönthetem el, hogy az...

Hogyan dönthetem el, hogy az adott mondatban Present Perfect Simple-t vagy Past Perfect Simple-t kell használni?

Figyelt kérdés
(Azt tudom, hogy ha a másik mondatrészben Past Simple van, akkor Pres. Perf. Simple-t kell használni.)
2011. okt. 26. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

present perfect = befejezett jelen

past perfect = befejezett múlt.


Befejezett jelen azt jelenti, hogy a JELENben igaz az az állítás, hogy valami befejezett,


Befejezett múlt azt jelenti, hogy a MÚLTban volt igaz az, hogy valami befejezett volt.


He has lost his purse = Elvesztette a pénztárcáját.


(jelenleg igaz, hogy a pénztárcája el van veszítve, jelenleg befejezett tény a pénztárcája elvesztése)


Yesterday he found the purse he had lost = Tegnap megtalálta a pénztárcát, amit korábban elvesztett.


(A múltban volt igaz, hogy befejezett a pénztárca elvesztése, és ezt a pénztárcát tegnap ő megtalálta.)


A past perfect-et többek között arra lehet használni, hogy egy múltbeli esemény előtti állapotot vagy történést jelezzünk vele.


Az első mondatban (present perfect) az illető elvesztette a pénztárcáját, és nincs meg neki jelenleg, a második mondatban arról van szó, hogy egykor el volt neki veszítve az a pénztárca, de tegnap megtalálta, szóval már nem hiányzik.

2011. okt. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél! :)
2011. okt. 26. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!