Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha valaki beszél felsőfokon...

Ha valaki beszél felsőfokon olaszul, az így mennyire érti meg a spanyol nyelvet? Illetve mennyi idő alatt juthat el spanyolból is ilyen szintre?

Figyelt kérdés

2011. nov. 22. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Olasz után megtanulni szerintem nem lehet nehéz,én felsőfokon beszélek olaszul,spanyolul pedig most szeretnék megtanulni,és pont ehhez keresek partnert.Spanyoltanuláshoz,egymással való spanyolul beszélgetéshez,egymás kikérdezéséhez.Tök kezdő lennék spanyolból.Ha érdekel a velem való együttanulás neten keresztül,egymásnak teszteket írni,teszteket javítani,közös szótanulás,egymásnak írt szódolik,ilyesmi,akkor kérlek dobj egy privit.
2011. nov. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Írásban egy középnehéz szöveget (pl. napilap) megért. a beszédet nem érti (csak foszlányokat belőle), de pár hónap gyakorlás után már igen.


Spanyolból a felsőfok elérésére ha 1500 órát számolunk, akkor erős olasztudás mellett ennek kb. a harmadával- felével számolhatunk, azaz 500-800 órával. Ez talán soknak tűnik, de beszélni és írni más, mint csupán olvasni vagy érteni a beszédet.

2011. nov. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsó, az 1500 órát spanyol felsőfokra honnan veszed? vannak ilyen sztenderd óraszámok? Most találkozom ezzel először.

Amúgy kb. 450 óra alatt bőséges kitűnő középfokra jutottam spanyolból. Ezek szerint az gyorsnak számít?

2011. nov. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy kb. 450 óra alatt bőséges kitűnő középfokra jutottam spanyolból."


Akkor átlagnál jobb képességű vagy, mert a középfok elérése átlagosan 500 óra. A felsőfokra számoljuk ennek a 3-szorosát. Persze lehet, hogy 2-szeres szorzó is elég, szerintem azonban jobban megéri egyszer megpróbálni és biztosan átvinni a lécet, mint kevesebbet tanulni, és 4-5-ször nekimenni a vizsgának 20 ezres vizsgadíjak mellett.

2011. nov. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!