Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tetszik neked a Magyar nyelv?

Tetszik neked a Magyar nyelv?

Figyelt kérdés
gondolok itt akár a hangzására pl.:)
2009. máj. 16. 16:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%

Én is nagyon büszke vagyok rá, hogy a világ egyik "nehéz" -talán legnehezebb- nyelvét beszélem.

És persze semelyik más nyelvben sem lehet olyan kiadósat káromkodni, mint a magyarban ((:

2009. máj. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 tade ***** válasza:
100%
Imadom a magyar nyelvet. Nincs meg egy ilyen nyelv, ahol ilyen sokszinuen lehet karomkodni, ugyanakkor csodalatosan kifjezni magad. Szerintem egyik leggazdagabb szokicsel rendelkezo nyelv. Buszke vagyok, hogy magyar vagyok.
2009. máj. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretem, sokat ízlelgetek egy szót ha tetszik és örülök ha újra hallok egy régi szót pl most a locsifecsi a kedvencem. Magyar szakos voltam.
2009. máj. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, imádom :) Személy szerint nekem a legszebb nyelv már hangzás alapján is. Nagyon büszke vagyok rá, hogy az anyanyelvem. Egy nagyon gyönyörű, hatalmas szókinccsel rendelkező nyelv, ami az egyik legnehezebb nyelv a világon. Amíg mi megértjük a régebbi szövegeket (még az Ómagyar Mária siralmat is ki lehet silabizálni), addig egy angol Shakespeare műveit csak szótárral tudja elolvasni, mert ott annyit változott a nyelv, amíg nálunk csak "kisebb" változások mentek végbe a nyelvben. Nekem nagyon tetszik, és büszke vagyok rá. Kár tönkretenni a sok buta rövidítgetéssel meg a sok idegen kifejezéssel.

14/l

2009. máj. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tetszik, sot! Buszke vagyok ra :))
2009. máj. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
78%
igen, imádom. egyedülálló a szókincse. ez az egyetlen dolog amire Magyarországgal kapcs. büszke vagyok.
2009. máj. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
89%

3 dolgot szeretek Magyarországgal kapcsolatban:

a Balatont, a gyönyörű (elsősorban dunántúli) városokat és a MAGYAR NYELVET, melyre rendkívül büszke vagyok, és nem cserélném le semmilyen más nyelvre!

2009. okt. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
no
2009. okt. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
100%
ha nem ez lenne az anyanyelvem , az biztos, hogy soha az életben nem bírnám megtanulni, mert nagyon nehéz:)
2009. nov. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
A világ legszebb nyelve.
2010. márc. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!