Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Grúz nyelvhez nyelvtan?

Grúz nyelvhez nyelvtan?

Figyelt kérdés

Szeretnék itthon autodidakta mógon megtanulni középszinten grúzul, de ehhez kéne a nyelvtan.:S

Viszont sehol nem ttaláltam eddig valami használható anyagot, oroszul meg nem tudok.....


Tudna vki segíteni? Amúgy nehéz nyelv? (sztem az)


Jah és még vmi, hátha vki tudja:


Az igékkel lenne a problémám, vagyis megállapítani hogy mi az ige töve....:S


2011. dec. 13. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom, hogy keresd fel a hozzád legközelebbi egyetem kaukázusi nyelvekkel foglalkozó intézetének a könyvtárát, ott esélyes, hogy találsz anyagot. Neten felesleges keresgélni, túl kicsi terület ahhoz, hogy legyen használható mennyisgű anyag.
2011. dec. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A grúz nyelv elég nehéz, tekintve, hogy teljesen saját betűkészlete van: [link] (A Wikipédia grúz írása saját országukról).

Szép betűk förtelmes kiejtéssel - sok R és mássalhangzó egymás után.

2011. dec. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

"Szeretnék itthon autodidakta mógon megtanulni középszinten grúzul, de ehhez kéne a nyelvtan"


Legalább 1000 órát bele kell fektetned ennek a nem túl szép és egyáltalán nem hasznos nyelvnek a megtanulásába. Jó alaposan fontold meg, érdemes-e. Hallottad már a grúz nyelvet?


Ha viszont reménytelenül beleszerettél Grúziába (szép ország, mellesleg) és minimum felsőfokon tudsz angolul, akkor ezt a programot neked találták ki:

[link]


"Az igékkel lenne a problémám, vagyis megállapítani hogy mi az ige töve"


[link]

2011. dec. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem szép a hangzása a sok msh. torlódás miatt, de tényleg beleszerettem Grúziába, középszinten tudok angolul az igaz.

Amúgy miért ilen nehéz a kaukázusi nyelvek többsége?:S

2011. dec. 14. 07:56
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt a táblázatot ismerem de mivel nemtudom a toldalékokat így most ez kicsi bonyolult első látásra:P
2011. dec. 14. 07:56
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Mert más kultúrából származnak.

A török nyelv relatíve nem nehéz, mivel a magyarnak is vannak török vonatkozási - sok onnan származó szó, illetve ugyanúgy agglutináló (szótő+toldalék típusú felépítés).

2011. dec. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Amúcs ez a Teach Yourself Georgian azért nem jó mert meg kell venni dollárba :S
2011. dec. 14. 08:46
 8/10 A kérdező kommentje:
*gy
2011. dec. 14. 08:46
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

07:56


"Amúgy miért ilen nehéz a kaukázusi nyelvek többsége?:S"


Betűket írnak, nem képeket rajzolgatnak, mint a kínai. Rendesen beszélnek ráadásul, nem énekelgetnek, mint a kínai. És még különösebben egzotikus hangokat sem bocsátanak ki, mint a francia vagy az angol. Hol itt a

nehézség? :)))


Persze be kell magolni néhány táblázatot, de azt az orosznál, lengyelnél vagy éppen spanyolnál is kell. A balti nyelvekről nem is beszélve.


Szóval ez egy tipikus középnehéz nyelv. Nem egy angol, de nem is egy kínai.


Szerintem jól járnál azzal, ha utánanéznél a nyelvtani alapfogalmaknak, hogy mondjuk ha azt olvasod, hogy "intranzitív" vagy "aorisztosz", akkor értsd a témát. Különben nehéz egy furcsa szerkezetű nyelv működését megérteni.

2011. dec. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ha meg alkalmas a dolog, akkor en tudnek nyilatkozni. Az iras maga elegge kacifantos. Betuiras, nem nehez. Az igeknel mindegyiknel mas a to, a fonevi igenevbol nem nagyon lehet megallapitani. pl. iqos->var, xar, aris...

annyit lehet meg tenni, hogy bemagolod a ragozasokat, es akkor tudod, hogy pl. a mivdivar (megyek) igy bonthato fel: m-i-v-DI-v-ar. 'Di' a to

Itt egy jo kis pdf, eleg fullos.

[link]

2016. jún. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!