Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miről tartsak előadást?

Miről tartsak előadást?

Figyelt kérdés
Ausztriába járok iskolába, és angol órán előadást kell tartani valamiről, 5 percest, valami magyar dologról szeretnék, nem karácson meg semmi ilyesmi.
2011. dec. 20. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha sokáig törném rajta a fejemet, biztosan valami okosabb jutna az eszembe. De így első pillantásra én a magyar vendéglátásreól írnék. Kár, hogy nem németül kell, mert azt megírtam volna neked.

Így csak röviden. A bevezetőben: Magyarország már régóta ismert Európában a szívélyes vendéglátásról, a jó magyar ételekről. Éttermek, presszók, borospincék, sörözők szinte minden országban vannak, de van egy spaciális vendéglátóhely, ami kimondottan magyar, mégpedig a csárda. mÉG A 20. SZÁZAD ELEJÉN IS IGEN KEDVELT VIDÉKI KOCSMA VOLT, AHOL SZOMBATON ÉS VASÁRNAP CIGÁNYZENEkar JÁTSZOTT, amire csárdást táncoltak a fiatalok. Magyar specialitásokat szolgáltak fel, pl. gulyáslevest, halászlét, pörköltet, stb. Ma is akad még, főleg vidéken csárda, de cigányzenekar már igen ritkán szórakoztatja a vendégeket. A csárdák rusztikus berendezése és a tipikus magyar ételek még ma is a régmúlt időkre emlékeztetnek. Csárdást ma már csak színpadon táncolnak. Elmesélhetsz néhány tipikus magyar étel (pl. hotrobágyi húsos palacsinta...) receptet, szóval elmesélheted, hogyan kell elkészíteni.

A mai vendéglátásról elmondhatod, hogy már nincsen tipikusan magyar, mert egy ötcsillagos szálloda étterme akár Bécsben vagy Londonban is lehetne, nincs közöttük semmi különbség, hiszen a globalizáció Magyarországot se

kerülte el.

Aztán írhatsz a csárdásról - a táncról: [link]

Majd megemlítheted a jó magyar borokat: Szürkebarát, Egri Bikavér, és a tipikus magyar pálinkákat: barack, körte, cseresznye: [link]

Szerintem ez jó lesz.

De ha úgy gondolod, még kell valami hungarikum, akkor írhatsz a magyar népzenéről: [link]

Mit szólsz hozzá?

2011. dec. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem megírni, hogy azért nem írtam semmit angolul, mert sajnos nem beszélem ezt a nyelvet.
2011. dec. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!