Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Francia becézés?

Francia becézés?

Figyelt kérdés
Francia becézések érdekelnének, olyat, amit fiú mond lánynak. Ilyen szerelmes dolgok. Mint a cherie. Jah, és kérlek írjátok mellé a jelentését, ha tudj.átok! Előre is nagyon köszönööm!
2011. dec. 29. 00:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Bocs, ezt nem hagyhatom ki! http://www.youtube.com/watch?v=g3x5_6AqjhM&feature=related a francia udvarlásról nekem állandóan ez jut eszembe! Ezt tanuld be! :)
2011. dec. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

szöpöá=sz*pj le

kurv*liő= ku*nálak

2011. dec. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

ma peuce = cicám

mon petit pousant = kis csibém

remélem jól írtam le, nekem francia tanárom mondott ilyeneket mikor kérdeztük tőle, kint élt, szal elvileg jó :)

2011. dec. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Jane=Zsanett
2011. dec. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kettővel előttem nem jól írtad:


ma puce - kisbolhám :-)))

mon petit poussin - kiscsibém


Én még ezeket is hallottam:


mon p'tit chat - kiscicám

mon p'tit chou - kis káposztám :-))

mon p'tit chou-chou

2012. jan. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
azt tudom h a ma meg a mon a hím- és nőnem, de ilyenkor a jelző neme, vagy akire mondjuk annnak a neme számít? mert ha akire mondjuk akkor mindkettő ma nem? (fiú mondaná lánynak)
2012. jan. 9. 18:54
 7/7 anonim ***** válasza:

A birtokos névelőt a főnévvel egyeztetjük, nem azzal, akire mondjuk.Kérdés, hogy milyen nemű a főnév, esetleg van hímnemű és nőnemű alakja is? Mondjuk a cicának van /mon p'tit chat, ma petite chatte/. De a bolha, az "la puce", "ma puce". Ha lány mondja fiúnak, akkor is... /Szerintem nem mondja, hanem eleve olyan főnevet választ a francia lány, ami hímnemű/

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy amikor én kint dolgoztam Franciao-ban, akkor a kislánynak mondták azt, hogy "mon p'tit chat". Szóval a hétköznapi beszédben ezek a dolgok elmosódnak.

2012. jan. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!