Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért ejtik nagyon sokan a...

Miért ejtik nagyon sokan a karaoke szót úgy, hogy "karaoki"?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nem magyar eredetű szó, konkrétan "kerioki"-nak kellene ejteni.
2012. jan. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Japán eredetű, ezért úgy kell ejteni, ahogy leírjuk. E-vel a végén. (Esetleg káráoke)
2012. jan. 16. 21:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ha a japán kiejtéshez ragaszkodunk, akkor olyan, hogy "karaoke" nincsen. "Káráoké" és "Káráoke" közt mehet a vita、de ez esetben é lesz (Az エ-t ejtik e-nek és é-nek is).


Amúgy pedig, hogy japán eredetű, az semmit nem jelent. Lehetne, hogy mi már az angolok által honosított verziót vettük át pl.Továbbá, mint minden más jövevényszó, előbb-utóbb beépül a magyarnyelvbe (vagy kikopik) és ezalatt simán felléphetnek kiejtési változások.

2012. jan. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítás:

Mondjuk karaoke-ban ケ, de nyilván, ha エ-t úgy ejtik, akkor ケ-t is, hisz ケ az nem más, mint egy エ, egy k-val megelőzve. Kiejtési különbség ebből nem lesz.

2012. jan. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na most ennek kb annyi értelme van, mint amikor engem röhögnek ki pesti ismerőseim, amikor a jöttök szót "jösztök"-nek mondom. Pl.: Jösztök sörözni? :D Én meg akkor röhögöm ki őket, amikor a személynevek előtt névelőt használnak, vagy amikor így mondják, hogy ez miatt, az miatt, evvel, avval... nekem meg ez furcsa, pedig helyes. Az enyém inkább regionális tájszólás, tudd be te is annak, hogy karaoki-nak mondja az emberek többsége :D

Majd ha Schmitt Pali bácsi megtanul helyesen beszélni, meg saját gondolatokkal doktorit írni, akkor én is úgy ejtem a karaoke szót, ahogy kell :D

2012. jan. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!