Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tanuljak angolt úgy,...

Hogyan tanuljak angolt úgy, hogy amit megtanulok szót, következő napra ne felejtsem el?

Figyelt kérdés
Amióta tanulok, mindig így van, pedig ismételgetem a szavakat másnap is, és azután is, de amit tanulunk iskolában nem győzöm már, hogy visszaismételjem az 1 hónappal ezelőttitől kezdve. Úgy sem marad meg sokszor. Nem tudom miért, de elfelejtem. :S
2012. jan. 18. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
A szavakat használni kell, különben vagy elfelejted, vagy csak egy passzív tudás lesz belőle, és nem tudod használni, ha kell. Szóval az új szavakat tedd mondatba, képezz minél több mondatot, és azokat gyakorold.
2012. jan. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne magolással tanuld a szavakat, hanem szövegkörnyezetben. Tanulj meg dalszövegeket, verseket, prózai szövegeket... Olvass könyveket, nézz filmeket. :)
2012. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden szóhoz alkoss, vagy ha alkotni nem tudsz, akkor emelj ki egy szövegből egy mondatot, és azzal tanuld meg.
2012. jan. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsokat.
2012. jan. 18. 21:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudok ajánlani egy fantasztikus számítógépes programot: Anki a neve, és egy szókártyás progi. Különböző csomagokat lehet készíteni. Beviszed a progiba a szavakat, és kikérdezi tőled. Bizonyos időn belül ismét visszakérdez, ismétlés a tudás anyja. Én mindennap egy fél órát el szoktam rajta tölteni, élvezetes és gyors vele a tanulás. Borzasztó egyszerűen néz ki, de egész bonyolult dolgokat is be lehet rajta állítani.
2012. jan. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szókártyás módszer. Átlagosan 6-7 bevésés kell ahhoz, hogy egy szó hosszú távon (hónapos, éves távlatban) megmaradjon az emlékezetben. Használd az Anki programot. Egy szó megtanulása több hónapos folyamat. Nem úgy megy, hogy ma megtanulsz 1 szót, aztán holnap egy másikat stb., hanem úgy, hogy mondjuk 1 hónapban megtanulsz 2000-et, ezt 2 hónapon át ismétled, aztán a következő negyedévben újabb 2000 szó kerül terítékre stb.
2012. jan. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!