Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Cserediákság Dél Amerikában?...

Cserediákság Dél Amerikában? Veszélyes?

Figyelt kérdés
Pályázok 1 éves cserediákságra. 2-3 országot lehet megpályázni. Az egyik az USA azt már eldöntöttem.Mexikóra és Brazíliára gondoltam a másik kettőt, de azt mondják, hogy nagyon veszélyes helyek. Mindenképpen spanyol nyelvet szeretnék... de Spanyolország túl közel van,és kicsit elakarok szakadni itthonról. Választható még Chile,Argentína,Bolívia,Paraguay,Panama,Honduras, Dominikai köztársaság. Ti melyiket választanárok? Nagyon veszélyesek?
2012. jan. 29. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Én mindenképp Mexikót választanám. Brazília portugál nyelvű.
2012. jan. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!:) Igen tudom hogy portugál, de nagyonsok városban a spanyol is anyanyelvnek számít állítólag.

Mexikóról nemrég olvastam hogy napi 50embert ölnek meg állítólag...szerintetek ez igaz lehet?:/

2012. jan. 29. 14:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak ne csempésztessenek veled drogot, mert feladnak jó pénzért a rendőröknek !
2012. jan. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Óriási különbségek vannak ezek között az országok között. Mondjuk egy Argentína és egy Dominika kb. annyira eltér egymástól, mint Románia és Svédország.


A közbiztonság európai mércével a legtöbb helyen rossz. A közbiztonságnak nincs mértékegysége, de jó indikátora mondjuk a gyilkosságok gyakorisága. Magyarországon ez 100 ezer főre évente 1,5 fő, az USA-ban pedig 5. Ugyanez Latin-Amerikában:


Mexikó: 18

Brazília: 23

Argentína: 5,5

Chile: 1,7

Bolívia: 9

Panama: 20

Honduras: 67

Dominika: 24

Paraguay: 12


Ez alapján Chilében európai szintű közbiztonság van. Hogy a lopásokkal vagy rablásokkal mi a helyzet, az persze más kérdés. Chile egyébként sok szempontból a legfejlettebb ország a térségben mostanában, és eléggé "európai" ország sok szempontból (pl. a lakosság összetétele).


Tehát ha a biztonság fontos, akkor Chile mellett döntenék a helyedben.


A világ 500 legjobb egyetemének listájára (ahol Magyarországnak 3 egyeteme van), Mexikó, Argentína és Chile tudott felkerülni 1-1 intézménnyel, Brazília pedig 4-gyel. Tehát ha az oktatás színvonala is érdekel, ezt is vedd figyelembe.


Ez is érdekes:

[link]

2012. jan. 30. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:)
2012. jan. 30. 21:50
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia ! Mexikóba semmiképp se menj! Van egy mexikói ismerősöm aki attól retteg hogy bármikor megölhetik... Pedig a turisták által felkapott Cancún környékén lakik...

Brazília portugál nyelvű idegennyelveket nem igazán beszélnek... elvileg a legbeszéltebb idegen nyelv a spanyol de azt se beszélik túl sokan,angolul meg kb senki. Szerintem Argentínába, Chilebe vagy Dominikára menj. Megkérdezhetem hogy milyen cserediákságra pályázol?:)

2012. febr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:) egyébként az AFS-nél pályázom, de a következő turnusra.
2012. febr. 5. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!