Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolul hogy illik köszönni...

Angolul hogy illik köszönni egy idegennek?

Figyelt kérdés

Megyek külfödre, és azt nem tudom, hogy mondjuk a hotel recepciósnak mondhatom-e azt, hogy Hi, vagy hello.

Nem-e fognak megsértődnbi?

A good afternoont, meg a morningot nem akarom használni, mert sose tudom, hogy mikor kell mondani.


2012. febr. 1. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Légy udvarias:


délelőtt: good morning

délután: good afternoon

este: good evening


elköszönés: good bye

2012. febr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
A "jó napot" megfelelőjét én sem tudtam, aztán beszéltem egy USA-belivel, aki azt mondta, létezik "good day", de nem használják, nyugodtan mehet a "hello" boltban, szállodában. (Legalábbis az USA-ban.)
2012. febr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Én elég sokáig éltem Londonban, ott a "Hello there" és a "Hi there" majdnem minden szituációban elfogadott. Annyit megosztok Veletek, hogy Tony Blair vezette be anno a modernizációs politikájának a keretein belül hogy mindenkit a keresztnevén kell szólítani, általában még hivatalos szituációkban is...Azóta annyira nem válik ketté a tegezés és a magázás úgy mint itthon például, úgyhogy sértődésről nem lesz szó, ha mosolyogsz mellé, és érzi a megszólított hogy nem azért hívtad úgy ahogy mert lenézed:) Úgyhogy a recepciósnak például nyugodtan mondhatsz olyat is hogy "Hello mate, you all right?" vagy ha lány akkor "Hello love, you all right?" (Nyilván a miniszterelnöknek azért kijár a Prime Minister megszólítás.) Ha veled nagyjából egy korú arcnak köszönsz akkor azt nyugodtan le"mate"ezheted, ha nálad idősebb akkor amit az elején írtam, "Hello vagy Hi there".


Az meg miaz hogy a good afternoont meg evening-et nem tudod mikor kell? Napszaknak megfelelően...


A "good day"-ről meg az jut eszembe amikor Texasban csapatja a földbirtokos paraszt, lefékez a pick-upjával, kiköp egy adag dohányt a földre és nyög egy ilyet hogy good day...:) Szerintem az nagyon csúnya, én nem használnám.

2012. febr. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Hello-val vagy Hi-jal köszönök mindenhol, nekem is úgy köszön mindenki, sosem néztek még rám csúnyán emiatt. (Mások is ezt használják ahogy hallom néha.) Anglia.
2012. febr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"good day...:) Szerintem az nagyon csúnya, én nem használnám."


Szerintem is csúnya, gondolom ezért nem is használják, de elvileg létező köszönés. Kerülendő.

Amúgy a "hello" az angolban nem annyira tegező/lekezelő, mint a magyarban, ott egy normális köszönési forma.

(09:47 voltam.)

2012. febr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A hello tényleg jó lesz, majdnem mindenhova.
2012. febr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért szerintem mondhatod, hogy Morning vagy Good morning, senki nem fogja feszélyezve érezni magát, nem tartanak majd távolságtartónak, emiatt nem aggódj.

Én is kint élek, és az igazi suttyó paraszt skót szakács, mikor reggelente meglát, mindig Morning-gal köszön.

Pedig imád másokat alázni.

2012. febr. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja-ja, good morning, good evening, a kettő között meg hello. A good afternoon talán kicsit túl udvarias, de azt is lehet nyugodtan. :)
2012. febr. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!