Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az amerikaiak vagy a britek...

Az amerikaiak vagy a britek mondják, hogy "Do you have. "?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 20:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Ő, a have után három pontot tettem, úgyhogy ezt nem értem, de mindegy. (Próbáljuk ki megint! ...)
2012. febr. 2. 20:28
 2/10 A kérdező kommentje:
Há! Három pont.
2012. febr. 2. 20:29
 3/10 anonim ***** válasza:
brit angolban használják :)
2012. febr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tanultam, hogy a helyes brit kérdés:

Have you got...?


Amerikában pedig ezt hallani:

Do you have...?

2012. febr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
már nem azért, de angol magyar álampolgár vagyok, és brit angolt beszélek anyanyelvi szinten és az hogy Do you have? mi használjuk -.-
2012. febr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Mindketten használjak.


Ugyanúgy, mint a "Have you got..."-t.

2012. febr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Én brit angolt tanultam, de én is inkább do you have-et használok. Néha egyszerűen csak azt mondják, hogy "Have you?". Pl: "Baa baa, beee sheep, have you any wool? Yes sir, yes sir, three bags full." (a hull a pelyhes fehér hó dallamára éneklik, gyerekdal.) Amikor szóvá tettem egy anyanyelvinek, hogy ez nyelvtanilag helytelen, mondta, hogy ők szokták így használni:D
2012. febr. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
En a falat kaparom, mikor valaki ezt mondta, hogy have you, got nelkul. Vagy have you got, vagy do you have. Egyebkent en amerikaban nottem fel, es mi nem nagyon hasznaljuk, hogy have you got, csak az idosebbek.
2012. febr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ok, thx
2012. febr. 3. 14:41
 10/10 anonim válasza:
Itt amikro kijöttem, használtam a Have you got-ot, és mindenki totál hülyének nézett. Nem tudom ti hol éltek de én sehol nem hallottam az USA-ban
2014. jan. 29. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!