Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Fiú macska németül?!

Fiú macska németül?!

Figyelt kérdés

A németeknél a macska die Katze. De mivel die, ezért nőnemű. Hogy mondják, ha fiú macskáról van szó?! Olyat hallottam hogy der Kater, de az másnaposságot (is) jelent.

Tudna valaki segíteni? Előre is köszönöm.


2012. febr. 7. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor a das Mädchen hermafrodita? :
2012. febr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

r Kater -> kandúr. De amúgy minden macskára azt mondják, hogy Katze, nemétől függetlenül, ez nem ilyen szoros dolog állatoknál. A tücsökre állítólag három különböző szó van, mind a három különböző nemű. A szó másik jelentése ettől még lehet másnaposság is, lásd macskajaj.


A Mädchen pedig azért semleges nemű, mert a "e Mad" kicsinyítő képzős alakja. Ha egy bármilyen nemű szóhoz a "-chen" kicsinyítő képzőt rakjuk, akkor semleges nemű lesz. Van még ilyen: e Katze -> s Kätzchen -> kismacska.

2012. febr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kater és kész!
2012. febr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én tudom, hogy a -chen végződésű főnevek általában das névelőt kapnak, csak a kérdésre reagáltam, miszerint a fiúmacska nem lehet die Katze, mert az nőnemű... de azért köszönöm :)
2012. febr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segítettetek! :)
2012. febr. 7. 19:04
 6/6 anonim ***** válasza:
A nyelvtani nemek nem egyenlőek a természetes nemekkel. Jó, van, amikor megegyezik, de a legtöbbnél nem, és nem is nagyon akadnak fenn rajta az anyanyelvi nyelvhasználók. A nyelvérzékük megszokta, hogy a Katze az die, és kész. Ha nagyon hangsúlyozni akarják, h kandúr, arra meg ott a Kater.
2012. febr. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!