Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Német aktív mondatból az...

Német aktív mondatból az "ihnen"-ból áttéve passzívbe hogy lesz Ihm?

Figyelt kérdés

Így van:

Alle gratulieren ihnen herzlich

Ihm wird von allen herzlich gratuliert


jha és még egy kérdés. A passzív mondatban az ALLE után mé megy egy "n" szócska?


2012. febr. 8. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első mondatban többes számban van a személyes névmás: ihnen nekik

A másodikban egyes számban: ihm neki

Igaz, hogy én még csak most tanulom a németet, de én nem az alle-t használnám itt, hanem a jede-t.

A jede-t lehet ragozni, míg az alle-t nem, vagy legalábbis én még nem találkoztam vele, de ez nem zárja ki.

Valaki jó németes, segítenél?

2012. febr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Alle gratulieren ihnen herzlich. (Mindenki szívből gratulál nekik.)

Ennek nem az "Ihm wird von allen herzlich gratuliert" a passzívja, hanem "Ihnen wird von allen herzlich gratuliert."

Az "Ihm wird von allen herzlich gratuliert" aktívja viszont:

"Alle gratulieren ihm herzlich."

Az "alle" ragozása: alle, elle, aller, allen (a.e., t.e. b. e., r.e.)

2012. febr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előző helyesen írta: ihm E/3. (hímnem, Dativ), az ihnen pedig T/3. (szintén Dativ), tehát a két mondat nem ugyanazt jelenti.

Az alle végén az -n szintén a Dativra utal: többes szám részes esetben a határozott névelő den (sőt a főnevek IS

-n végződést kapnak), ez jelenik meg itt is.

2012. febr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!