Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy felsőfokú olasz nyelvtudás...

Egy felsőfokú olasz nyelvtudással rendelkező egyén mennyire érti meg a spanyol nyelvet?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 18:46
 1/6 10inchhero ***** válasza:
teljesen el tud beszélgetni tudtommal. Én spanyolt tanulok (tanítják xD) mint második nyelv, és olasz szavakat is megértek. (eléggé ugyanaz, csak máshogy írják és ejtik ki a szavakat)
2012. febr. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát, én spanyolul tanulok egy éve, és az olaszt nagyjából megértem. Persze én max. spanyolul tudok válaszolni, de szerintem - még, ha kicsit nyögvenyelősen is - nagyjából el lehetne beszélgetni így.

Mindkettő latin nyelv, úgyhogy a szavak hasonlóak, a kiejtés persze azért más, de ki lehet következtetni. Főleg élőbeszédnél még játszik a nemzetközi mutogatónyelv is hozzá, szóval... :P

De ált. mikor a filmekben kicsit olaszul beszélnek (tehát egy-egy szereplő valamiért), azt szoktam nagyjából érteni.

2012. febr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én olasz kéttannyelvűbe járok, beszédben nem igazán értem, de az írott szövegeket nagyjából értem/kikövetkeztetem. Persze még közel sem vagyok a felsőfoknál... :D
2012. febr. 8. 19:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Felsőfokon beszélek spanyolul, van egy minimális olasz szókincsem is, így az írott és a beszélt szöveget is többé-kevésbé megértem, válaszolni viszont csak spanyolul tudnék.
2012. febr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok, és még hozzátenném, hogy - érdekes és érthetetlen módon - az olaszt csak és kizárólag hallás után értem meg annyira amennyire... Írásban nagyon minimálisan ismerem csak fel a szavakat. Érdekes tényleg, mert azt hinné az ember, hogy hasonló az is. Valószínűleg így is van, de nekem valamiért arra nem áll rá az agyam. (Másnak ezek szerint igen. :))

Cserébe a franciát olvasva egész jól megértem, hallás után meg kb. semennyire. :P

Fura vagyok, tudom. :)

2012. febr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Olasz mellett én is eléggé értem a franciát. :)
2012. febr. 8. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!