Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az interjú vagy a riport...

Az interjú vagy a riport elején szokott lenni bevezető szöveg?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem értek különösebben hozzá, de szerintem igen. Legalább pár mondat. Csak a kérdések és feleletek, szerintem, önmagukban kissé szárazak volnának.
2009. jún. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A riportban több a hangulat-elem.
2009. jún. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a riport összeszedettebb, tehát annál mindenképpen van pár mondat. Az interjúnál is szerencsés, de ott van amikor elmarad.
2009. jún. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az interjúnál is szokott rövid bevezető lenni:

Interjúalanyommal egy kellemes kávézóban beszélgettem, épp cigarettáját nyomta el, mikor megérkeztem. - ilyesmi, vagy pedig egy kiemelt mondat az interjúból, pl: "Nem hiszem, hogy ez volt a legjobb megoldás." - ami az alany szájából hangzott el.

A riportnál is szokott lenni, ami röviden leírja, hogy mit akar bemutatni, honnan jött az öltet.

Gondolj csak a Fókusz típusú műsorokra, vagy közéleti napilapokra.

2009. jún. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2009. jún. 6. 14:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Interjú és riport elején nem csak, hogy szokott lenni, de kell is bevezető szöveg (lead). Mindkét esetben hangulatfestő hatása van, és FONTOS információkat kell tartalmaznia az interjúalanyról, illetve riportnál az adott eseményről.
2009. nov. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!