Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolban ilyenkor, hogy van a...

Angolban ilyenkor, hogy van a kiejtés?

Figyelt kérdés
Tehát amikor egy szó th-ra végződik (zöngétlen és zöngés dentális frikatíva), akkor ha többesszámot kap hogyan ejtjük? Tehát van mondjuk a faiths, truths, months, stb. akkor hogyan kell kiejteni? A th mindkét "variációját" ki tudom ejteni, de így, hogy jön utána egy sz, már nem megy. Egyszerűen túl közel képzik mindkét hangot és képtelenség így kiejteni. Vagy én csinálok rosszul valamit? Kerestem erre szabályt a neten, de nem találtam. A válaszokat előre is köszönöm.
2012. febr. 18. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Abból a téves feltételezésből indulsz ki, hogy a TH ejtése SZ. Nos, ez a magyar oktatás egyik nagy bűne. Ilyen esetben a TH simán F, tehát például a months az manfsz. El kéne már felejteni a szrí (three) Kísz (Keith) és egyéb borzalmakat.
2012. febr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem csak egy kicsit jobban meg kell nyomni az sz hangot. Szövegkörnyezetből valószínű úgyis kiderül, hogy többes szám-e.
2012. febr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 bánomisén ***** válasza:

A "th" kiejtése nem "sz" és nem "f". Ez egy olyan hang, ami a magyar nyelvben nem szerepel. A fogak közé dugott nyelvvel képezzük.

Többes szám esetében ugyanúgy ejted, mintha egyes szám lenne, kiderül úgyis, hogy mit akarsz mondani. Nem kell kitörni a nyelved.

2012. febr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kioktatásokat, de írtam, hogy "A th mindkét "variációját" ki tudom ejteni..."

És tudom, hogy nem sz,f,t hang. Tökéletesen tisztában vagyok ezzel, sőt azzal is, hogy nincs az angolban gy,ty hang. Amúgy íram is, hogy zöngétlen-zöngés dentális frikatíva - ami pedig nem sz,f,t!

2012. febr. 18. 15:27
 5/12 A kérdező kommentje:

Inkább további félreértések elkerülése végett érthetőbben leírom. Én voltam a hibás, félreérthetően fogalmaztam.


Tehát (IPA-val):

Ezeket (θ,ð) ki tudom ejteni. Csak így nem megy: (ðz), (θs) ha egy szó végén így van. Például /eɪtθs/, /hʌndrədθs/ ezek nekem kiejthetetlenek, de csak a vége miatti "torlódás" végett.

2012. febr. 18. 15:34
 6/12 bánomisén ***** válasza:
Kérdező, ha a válaszokat kioktatásnak értékeled, akkor miért kérdezel? Feltettél egy kérdést, mi csak válaszoltunk rá. Elnézést, legközelebb nem fogunk.
2012. febr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

ma 20:14


Tényleg az a kérdésre a válasz, hogy nem tudom kiejteni a két dentális frikatívát?! Most ugye csak viccelsz? Mutass már egy olyan választ, ahol nem azt firtatják, hogy a th nem egyenlő a magyar sz,t,f-el!

2012. febr. 18. 21:33
 8/12 bánomisén ***** válasza:
Tudod mit, kérdező? Akkor gyakorold, talán te majd ki tudod ejteni. Több millió angol anyanyelvű nem akad ezen fenn, hanem mondja egyes számban. Igen, ez a válasz a kérdésedre. De ha te mégiscsak ki akarod ejteni egyedüliként a világon, akkor gyakorolgasd.
2012. febr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Tehát amikor egy szó th-ra végződik (zöngétlen és zöngés dentális frikatíva), akkor ha többesszámot kap hogyan ejtjük?"


Ugyanúgy, mintha másra végződne.


"A th mindkét "variációját" ki tudom ejteni, de így, hogy jön utána egy sz, már nem megy."


Egyrészt gyakorolni kell. Másrészt az angolok/amerikaiak sem ejtenek tiszta th-t és utána tiszta s-t. Gyors beszédben ts vagy ss lehet belőle.

2012. febr. 19. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

ma 05:38


Kösz

2012. febr. 19. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!