Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség (angol)?

Mi a különbség (angol)?

Figyelt kérdés

a your és a yours,

a my és az of mine (My glass/This glass of mine)

a the same és a my same

a didn't use to és a usedn't to (ausztrál gyerekektől hallottam ilyet)

a usedn't to és a usen't to*

all/both és none (pl All those letters didn't arrive vagy NOne of them(those letters) arrived )

she can't be in és she mustn't be in

és ez a három mondAt között:

If that happened tomorrow I'd been surprised (ausztrál),

if that had happened (britt), If that would have happened(USA)

It could have happened és It may have happened

different to(AU) different from(UK) different than (US)

irrespective és regardless

KÖZÖTT.


és még egy pár kérdés:

Ez jó ?-->(ausztrál időjárásjelentés)

Yesterday was the hottest May day since 1927 (...it doesn't simply - as it might elsewhere ^^) that the day in May was even hotter; it implies that the earlier temperature was lower...


Egy másik kérdés: "as well"-el lehet-e mondatot kezdeni?

Már egy csomószor hallottam idekint élek- hogy As well, (there R 3 other problems)...


As such használata SO helyett pl The building is locked, as such we can't get our things.

A you purálját youse-nak (ejtsd: yooze) mondják.. Pl where are youse going?


Olyantól várok választ, aki TUD angolul !! Köszike !!

egyébként, mivel régóta tanultam angolt magyarországon, most elköltöztünk ide, Ausztráliába, és eléggé más az itteni angol, főleg a kiejtés, nem is igazán értem mindig, mit beszélnek, (igaz még csak 2 hete vagyunk itt).



2012. márc. 10. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha volt lehetőséged kimenni, van lehetőséged egy intenzív nyelvtanfolyamra is. Azzal többre mész, hidd el. Néhán hónap és belerázódsz majd. Sok sikert! :)


Egy angoltanár

2012. márc. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Légyszi, valaki válaszoljon!!
2012. márc. 10. 19:45
 3/4 csajszi124 válasza:
100%

az elsőnél ugyanazt jelenti, viszont a yours-t csak a mondat végén használjuk pl: This is your pen. This pen is yours.

ez is ugyanazt jelenti, csak az utóbbi az of mine kicsit elegánsabb kifejezése. usedn't to-t még életemben nem hallottam pedig már felsőfokúra készülök igencsak. Azt nem nagyon mondjuk hogy all of those letters didn't arrive, mert az olyan mintha azt mondanád hogy az összes levél nem érkezett meg, tehát angolul sem valami értelmes. Ha azt akarod hogy nem érkezett meg egyik levél sem, akkor a none of.. A both az meg csak akkor, ha két dologra mondod, például mindkét levél megérkezett. She can't be in az nem lehet bent, vagyis nem tud bent lenni, képtelenség, hogy bent legyen, a másik pedig, a mustn't, tilos bentlennie. Ausztrálban sajnos nem tudok segíteni.

lehet vele mondatot kezdeni igen(as well). szerintem ne itt tanulj ilyeneket, azt mondják külföldön a legkönnyebb az adott nyelvet megtanulni, szóval légy türelemmel és bele fogsz jönni! remélem tudtam segíteni.

2012. márc. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm,

megvan a középfok nekem is, de ilyen angolt még nem is nagyon hallottam, mint amit itt beszélnek (sokan hadarnak, meg eléggé "ájos" hangokkal ejtik a szavakat, de a nyelvtant is másképp használják, mert ma is suliban egy lány azt írta fel a táblára, hogy didn't useD to és nem javította ki senki...

hát igen, az anyanyelvet nem nagyon lehet így megmagyarázni), de persze nagyon örülök, hogy itt lehetek. :)

2012. márc. 12. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!