Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Olaszosok! Lenne kedves...

Olaszosok! Lenne kedves elmagyarázná valaki nekem, hogy használhatom-e mindkét féle egli/ella és lui/lei névmásokat a birtoklásnál? és ha nem miért nem? Köszönöm előre is! (példa lent)

Figyelt kérdés
Pl. La penna ha egli/ella-lui/lei. La ha lui/lei-egli/ella? No, lui/lei-egli/ella non la ho.
2012. márc. 11. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
la penna ha ella lei. azért ella mert la penna. elgi akkor lenne ha il libro lenne pl.
2012. márc. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja igen, tudom, hogy az egyik hímnem. Szóval akkor mind a két féle névmást használhatom?
2012. márc. 11. 19:44
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Előttem elmondták, hogy az adott főnév nemétől függ, melyiket kell használni. Ahol az egyiket lehet, a másikat nem, és fordítva. De így van ez minden újlatin nyelvben.
2012. márc. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt kérdeztem, hogy mind a kétféle névmást használhatom-e??! Tudom, hogy elírtam, elfelejtettem oda írni egy hímnemű főnevet a La penna után.


Így kellett volna írnom:

La penna/il temperino ha egli/ella - lui/lei. La/Lo ha lui/lei - egli/ella? No, lui/lei - egli/ella non la/lo ho.


Tudom, hogy az egli és a lui hímnemű főnevekre tartozik az ella/lui pedig a nőnemű főnevekre. Még hányféleképpen magyarázzam el???


De nem ez volt a kérdésem, ha nem ez: Most még egyszer leírom: Mind a két féle névmást használhatom? Tehát az Ella-t és lei-t is a birtokos esetben ?


Olyan jó lenne, ha csak olyan válaszolna, aki tudja értelmezni a kérdést és mellesleg beszél Olaszul. Az első válaszolónak köszönöm! Valószínű használhatom, de nem kaptam rá egyértelmű választ.


Utolsó mit okoskodsz? Tényleg elegem van, hogy olyanok válaszait olvasgatom, akiknek halvány fingjuk sincs a kérdésről!

2012. márc. 11. 23:12
 5/6 A kérdező kommentje:
ella/lei*
2012. márc. 11. 23:13
 6/6 A kérdező kommentje:
Vagyis a la penna elé*
2012. márc. 11. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!