Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért mondják, hogy a német...

Miért mondják, hogy a német nyelv nem passzol jól a zenéhez? (nem tudnak jó dalszöveget írni, ami ritmikailag is jól jönne ki? )

Figyelt kérdés
Én ezt nem vettem észre, szerintem német nyelven is vannak jó számok.
2012. márc. 13. 18:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Csak azoknak nem tetszik akik nem értik.Én nagyon szeretem :) A Rammstein meg egy világ banda szóval nem tudom miről beszélünk.
2012. márc. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én speciel nem értem hogy mit énekelnek, mégsem rossz hallgatni. Az első példának felhozta a Rammstein-t, na ott szerintem a német nyelv kifejezetten jó és passzol a banda stílusához és a dalszövegekhez is. Erős kiejtés, ez pont illik a Rammsteinhoz, és én mindig 'érzem az erőt' (:D) a zenéjükben. Ritmusos, és rímeketis használnak.
2012. márc. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
*rímeket is
2012. márc. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem,hogy én vagyok az egyetlen aki érzi azt az erőt a szövegeikben :O
2012. márc. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19.13 : Az erő velünk van!
2012. márc. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A Rammstein-t én is szeretem.
2012. márc. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mondják, mert a német egy elég "határozott" nyelv, hogy úgy mondjam, és tény, hogy nem a legszebb. Ennek ellenére szerintem is jól megy a zenéhez, még a klasszikusoknál, például az Örömóda nagyon szép.
2012. márc. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ez nem igaz. Mivel a német nyelvben van ragozás, ezért kifejezetten lehet rmelős szövegeket írni, nem nagy kunszt egy -en végű szóra rímet találni, tekintve, hogy igeragtól kezdve többes szám jelén át melléknévragig minden lehet. A Rammstein pedig kifejezetten jól tud játszani a nyelvvel (Du hast).


Amiben nehéz verset/dalszöveget írni, az az angol. Ott sokkal nehezebb rímpárokat találni.

2012. márc. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Ez szerintem inkább úgy van, hogy nem minden nyelv passzol minden zenei stílushoz, mert a nyelveknek és a stílusoknak is rendszerint jellegzetes ritmusviláguk van, és nem mindig lehet mindegyiket mindegyikkel szinkronba hozni. Karamel zenéje például szerintem nagyon jellemző példa erre (ettől függetlenül tiszteletem neki a tehetségéért és az idealizmusáért).
2012. márc. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Miért mondják, hogy a német nyelv nem passzol jól a zenéhez?"


Ezt még sohasem hallottam. Amúgy meg minden nyelvet össze lehet egyeztetni valamilyen zenével. Kétségtelen, hogy a Rammstein hangulatának a német (vagy az orosz) jobban megfelel, mint mondjuk a spanyol vagy a szlovák. Dél-amerikai dalokat németül vagy hollandul énekelni kevésbé eltalált dolog.


A német nyelv egyébként sokkal alkalmasabb a verselésre és dalszerzésre, mint az angol.

2012. márc. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!