Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van annak realitása, hogy egy...

Van annak realitása, hogy egy pár évtized múlva az Egyesült Államokban a spanyol lesz a domináns nyelv?

Figyelt kérdés
Az egyre több mexikói és más spanyolajkú bevándorló miatt tettem fel a kérdést. Valahol olvastam, bár nem vagyok benne biztos, hogy a latinók sokkal szaporábbak. Tehát a kérdés adott. Előre is kösz a válaszokat.

2012. márc. 14. 16:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Korábban egész államokban éltek csak spanyolok (pl. Kalifornia), mégsem maradt meg domináns nyelvként.

Én személy szerint nem hiszem.

2012. márc. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem.


Azok mindíg is kissebbség maradnak, mivel az üzleti nyelv az angol.


Hivatalos nyelv viszont a spanyol és a francia is.

2012. márc. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az Államok déli részén nem tartom kizárhatónak.
2012. márc. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nincs.
2012. márc. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én elképzelhetőnek tartom hogy délen a spanyol használata lesz az általános. Tulajdonképpen már most is sok helyen az.
2012. márc. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. Egy nép nem a bevándorlókhoz igazítja a nyelvét. Az USA-ban az angol a kultúra, az üzleti élet, a bürokrácia és a mindennapok nyelve. Attól, hogy szenvednek a déli államokat elözönlő illegális határátkelők tömegétől, azok az angolul nem beszélő és nem túl művelt (nem rosszindulatból) emberek nem fogják átvenni az állam irányítását. Nálunk se lesz cigányuralom, mert a cigányok sosem kerülnek majd olyan kultúrfölénybe, hogy elirányítsanak egy országot. Ahhoz tapasztalat, műveltség, iskolázottság és más mentalitás kell.

És ezzel egyben amúgy üzenem azoknak, akik a spanyoltanulás melletti érvként az USA jövőbeni elspanyolosodását hozzák minduntalan fel, hogy szerintem ráb*sztak...

2012. márc. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mivel sokkal szaporábbak, ezért előbb-utóbb ők kerülnek többségbe. Hacsak nem szaporábbak a négerek.
2012. márc. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az afro-amerikaiak csak a fehéreknél szaporábbak.
2012. márc. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Nem valószínű. Akkor már hamarabb a kínai (de ez sem az elkövetkező 30 évben).
2012. márc. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
hát ha ott is így haladnak a dolgok akkor kb annyi rá az esély minthogy pár évtized múlva itthon meg a cigányság lesz a domináns :-(
2012. márc. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!