Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha valaki egy olyan országba...

Ha valaki egy olyan országba tervezi az életét, amelyiknek a nyelvét egyáltalán nem beszéli, akkor egy idő után meg tudja tanulni azt a nyelvet magától?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Belgiumba szeretnék dolgozni és élni.Sajnos a nyelvüket nem beszélem,csak kicsit angolul.Létezik olyan,hogy ha egy társaságban leszek Belgákkal,akkor előbb-utóbb megtanulom tőlük a nyelvüket? Vagy tanfolyam kellene mindenképpen?De azt milyen nyelven ha az angol is döcögve megy? Kérem csak olyanok válaszoljanak akik tudnak valami megoldást..!Előre is köszönöm!
2012. márc. 18. 11:02
1 2
 1/12 anonim válasza:
35%
Állítólag igen, akkor megtanulsz, de az én véleményem szerint azért kell valami, amire lehet alapozni. Szerintem itt az interneten azért nézz utána a belga(?) nyelvnek, sok minden fent van, és ha szorgalmas vagy, akkor szert tudsz tenni egy olyan alaptudásra, amivel jelentősen meg tudod könnyíteni az ottani (remélhetőleg jó) életedet :)
2012. márc. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Megtanulhatod a nyelvet. De a nagyobb baj az, hogy ha egyáltalán nem beszéled, jó eséllyel sajna nem kapsz munkát..
2012. márc. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Persze, csak el leszel könyvelve azon a helyen az "aranyos külföldi, akit mi tanítottunk meg beszélni"-nek.
2012. márc. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
Sokkal könnyebb úgy megtanulni egy idegen nyelvet, hogy minden nap hallod. Sőt, olyankor tanul az ember leghatékonyabban, ha "bedobják a mély vízbe", legalábbis ez az én tapasztalatom. Tényleg jó lenne szerintem is, ha már előtte elkezdenéd tanulgatni a nyelvet pl netről, és máris nem a 0-ról indulnál.
2012. márc. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Rá leszel kényszerítve, hogy megtanuld a helyiek nyelvét, ha huzamosabb ideig ott akarsz élni, a belga nyelvet viszont soha nem fogod elsajátítani.
2012. márc. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Mindenképp kell egy alap nyelvtudás, különben nem fogsz tudni semerre se mozdulni.
2012. márc. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

Belgiumban nagy részt franciául beszélnek, néhányan hollandul, flamandul. Bőven elég, ha elmész egy francia nyelvtanfolyamra és Belgiumban fejleszted tovább a nyelvtudásod. Persze a belga francia nem olyan francia, mint mondjuk a francia francia, de ez ugyanaz mint hogy mondjuk a brit és az amerikai angol között is van különbség, még is meg lehet érteni mindkettőt. Franciául tanulj meg, az a lényeg. Ott francául beszélnek.

(Azt még hozzátenném, hogy barátnőm 4 éve tanul 2. nyelvként franciát. Nővére kinn él Belgiumban és a nyarat kinn töltötte nála. Teljesen elboldogult azzal a tudással, amit itt kapott, ami nem több egy gyenge középfoknál)

2012. márc. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Ha nem rendszerszerűen, nyelvtanulóként tanulod, akkor rád fog ragadni valamilyen szintű nyelvtudás, de nem fogsz tudni helyesen beszélni és alighanem gondjaid lesznek az irodalmi/jogi szövegekkel. Egyébként én pl. angol kéttannyelvűbe járok és megkockáztatom, hogy azokat a finomságokat, amiket egy angolt a legmagasabb szinten tanuló tanul, egy anyanyelvi is simán elrontja, vagy nem tudja a különbséget. Csomószor hallottam már amerikai filmekben hibákat, de anyanyelvi beszélőktől is olyat, ami elvileg az angolban nem elfogadott.


De eltértem a témától. Én a helyedben a következőt csinálnám:


1. Először megtanulnék rendesen angolul. Ez elengedhetetlen, több okból is. Egyrészt azért, mert aki utazik és külföldön él, annak tudnia kell a világnyelvet, amit valamennyire mindenhol értenek. Másrészt kell egy "B-terv" arra az esetre, ha az ottani nyelvekkel nem boldogulnál, plusz amikor odamész, még semmiképp sem fogod tudni, magyarul meg hiába beszélsz nekik. Ezenkívül ráállítaná az agyadat a nyelvtanulásra, no meg egy tanfolyam is valószínűleg angolul menne.


2. Ezután tanfolyamon kezdeném el tanulni az ottani nyelve(ke)t (nem tudom ugyanis, hogy Belgium melyik részébe mész). Tudok olyanokról, akik kimennek nulla nyelvtudással, aztán valahogy megtanulnak egy elfogadható szinten, persze ez lehetséges. Sőt, megkockáztatom a bevándorlók nagy része ezt csinálja. De én speciel rühellném, és nem tudnék ezzel megelégedni. Én úgy vagyok vele, hogy ha már tudok valamit, akkor azt tudjam jól, a nyelv meg különösen olyan, hogy ha mindig használod, akkor fontos pontosan tudni. Én is utálom, amikor valaki az alapszintű angol tudásával osztja az észt, magyarról tükörfordításokat csinál és hülyeségeket beszél. Alaposnak kell lenni.

2012. márc. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Ez egyéniségfüggő. Van, aki nagyon gyorsan eltanulja "magától", de ez ritkán lesz igazán korrekt és helyes nyelvtudás. De olyat is ismerek, aki húsz éve él, tanul és dolgozik német nyelvterületen, angolul nem tud, tehát húsz éve csak németül kommunikál a környezetével - és az ordító akkcentusa mellett ordas hibákkal is telis-tele van a beszéde. Szóval a dolog egyáltalán nem megy olyan automatikusan, ahogy sokan mondják. Egy tanfolyam mindenképpen sokat segít, gyorsítja a környezettől való tanulást, és ki is takarítja a hibákat. Ahogyan fordítva is igaz: az anyanyelvű környezet segít élő nyelvtudást csinálni az órán felszedett elméleti tudásból. A kettő együtt nagyságrendekkel jobb, mint bármelyik a kettő közül magában, ez az én tapasztalatom, és ezt látom más embereken is.
2012. márc. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Létezik olyan,hogy ha egy társaságban leszek Belgákkal,akkor előbb-utóbb megtanulom tőlük a nyelvüket? "


Nincsenek belgák és belga nyelv. Természetesen ha célod a francia vagy a holland nyelv megtanulása, akkor ebben segíthet, ha sokat vagy flamand vagy vallon társaságban, de a nyelvtudás nem fog a fejedbe mászni, tudatos tanulással lehet csak egy idegen nyelvet megtanulni. Természetesen ha kint vagy, akkor sok az alkalom a gyakorlásra és így gyorsabb is LEHET a nyelvtanulás, mintha itthon tanulnál.


Önmagában az idegen nyelvű társaságba járástól nem lehet rendesen megtanulni egy idegen nyelvet, bár bizonyos részképességek fejlesztéséhez az hasznos lehet.

2012. márc. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!