Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire nehéz az angol a...

Mennyire nehéz az angol a némethez, vagy mondjuk az olaszhoz képest?

Figyelt kérdés
Ezzel a két nyelvvel volt már dolgom, a németet elég nehéznek találom, az olaszt közepesen nehéznek. Az angol ezekhez képest milyen?
2012. márc. 21. 19:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
A némethez képest móka és kacagás, de az olasznál is lényegesen könnyebb.
2012. márc. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Relatív. Én 12 év német után angolozni kezdtem. Az első hónapokban k*rvára utáltam és minden bajom lett vele. Mindig németül ugrottak be először a dolgok. Aztán később megszoktam az angolos gondolkodást és rájöttem, h ez bizony jó. :)
2012. márc. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%
én német után tanulok angolt most. feltűnően könnyebb (bár ehhez hozzátartozik az is, hogy mindenhol ezt látni, így tudat alatt hamar beleivódik az emberbe), néha nagyon logikátlan, és idegesítő, hogy háromszázhúsz igeidő van az angolban, de alapvetően egyszerűbb a németnél :)
2012. márc. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

német után tanulok angolul. relatíve könnyebb, de vannak benne nehezebb, logikátlanabb dolgok, rengetegszer kell csak érzés alapján eldönteni dolgokat, a német sokkal inkább adja magát, annyira logikus.


de szerintem nem lesz vele bajod.

2012. márc. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyire nehéz az angol a némethez, vagy mondjuk az olaszhoz képest?"


A németnél lényegesen könnyebb, az olasznál annyiban könnyebb, hogy a motiváció kérdése megoldottabb (nehéz okot találni olasz tanulására, az angol viszont bárkinek hasznos és könnyen elérhető).


"háromszázhúsz igeidő van az angolban"


Három van benne: múlt, jelen, jövő. Persze kétségkívül van benne pár szemlélet és mód is.

2012. márc. 22. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Felejtsétek már el az igeidőket, nem ez egy nyelv nehézségének a mércéje. Az angolban elvileg 12 van (egy anyanyelvi beszélőnek erről más lenne a véleménye), de mivel logikus az egymáshoz való viszonyuk, így is könnyebb, mint a német, ahol elvileg kevesebb van. Az "Angol Igeidők" egy túlmisztifikált fogalom, amivel a kezdő nyelvtanulókat lehet riogatni, de nem érdemes vele ennyit foglalkozni, mert ha a jelenben megérti az ember a négy szemléletet, akkor onnantól kezdve szinte mindent tud. Nekem pl. a present perfect continuous-t nem is nagyon kellett tanulnom, hallottam innen-onnan és mire odaértünk az anyagban, automatikusan ráéreztem.
2012. márc. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Az angolban elvileg 12 van"


Mondom 3. A 12 a "tense"-ek száma, ami úgy jön ki, hogy 3 idő és 2x2 szemlélet. Amúgy teljesen logikus és egyszerű, az angol pont azért könnyű, mert ilyen egyszerű és logikus dolgokból áll a nyelvtana, nem tartalmaz fölösleges hülyeségeket, mint a német nyelvtan.

2012. márc. 23. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

" így is könnyebb, mint a német, ahol elvileg kevesebb van"


Teljesen egyetértek. A németben hiába van kevés, az sem logikus, így a németet nehezebb megérteni.

2012. márc. 23. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Tehát akkor kijelenthetjük: az angol nem egy nehéz nyelv, és az olasznál és németnél mindenképp könnyebb?
2012. márc. 23. 13:18
 10/14 anonim ***** válasza:
Azt kijelenthetjük, hogy a németnél könnyebb. Hogy nehéz-e, az attól függ, milyen szinten akarod tudni. Magas szinten megtanulni minden nyelvet nehéz.
2012. márc. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!