Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Richard Feynman-tól való az...

Richard Feynman-tól való az idézet: What I cannot create, I do not understand. Látta valaki ezt magyar fordításban? Én le tudom fordítani, de magyarul egyik sem adja igazán vissza az eredetit.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 7. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:

:)

Bennem is kialakult egy ilyen rossz dolog, hogy más nyelven jobban tetszenek az okosságok.


A lényege az, ha jól értem, hogy amit nem tudok teremteni, azt nem értem meg.

2012. ápr. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nem egy hosszabb idézetnek a része, mert én vmi olyasmit ismertem: amit hallok azt elfelejtem, amit látok azt megjegyzem, amit csinálok azt tudom.


Én úgy fordítanám kissé szabadon, hogy:

Amit képtelen vagyok megtenni, azt nem fogom fel.

2012. ápr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez egy fizikustól származik.


Szerintem arra gondol, hogy

"Csak azt értem meg, amit elő is tudok állítani."


Ez a mondat elég jól illik egy fizikus szájába, aki csak a kísérleti eredményekben hisz :)

És mintegy "kritizálja" az elméleti fizikát, aminek a részecskéi csak papíron léteznek, amíg évtizedekkel később nem sikerül bizonyítani, hogy tényleg vannak.


De ez csak tipp :)

2012. ápr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem.


Kung Fu-Ce


Ez teljesen más, és még csak nem is tőle való az idézet.


Feynman valóban fizikus, de nem ez volt a kérdés. A fordításhoz persze nagy segítség ez a háttérismeret, mert valóban az járt hozzá legközelebb, hiszen a teremtés itt nem olyan jó.

2012. ápr. 7. 12:48
 5/7 A kérdező kommentje:
De nem biztos, hogy a create alatt azt érti. Lehet hogy elméleti megvalósítás is elegendő.
2012. ápr. 7. 12:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, igazad van, de tudtam, hogy van vmi ilyesmi is :D
2012. ápr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha valamit értenél, akkor valószínűleg meg tudnád csinálni. Ez egy tök logikus gondolat megfordítva.
2012. ápr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!