Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen igeidőbe tegyem angolul...

Milyen igeidőbe tegyem angolul, hogy "jelentkeztem az egyetemre" és hogy "felvettek az egyetemre"?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 24. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
nem
2012. ápr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

Az elsőt én Present Perfect-be tenném.

Másodikat simán -ed múltidőbe.

2012. ápr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

I sat for an entrance exam and I have been admitted to university.


Azért past simple az első mondat, mert jelentkeztem egyszer a múltban, pl. két hete. Ez egy egyszeri alkalom. A második mondat, azért present perfect (szenvedő), mert itt van a kezemben az eredmény, hogy felvettek. Ez egy új hír.

Viszont, ha például egy évvel ezelőtt történik mindez, vagy egy hónapja, amikor már idejét múlta a dolog. Mondjuk felvettek, de mégsem kezdted el az iskolát, visszautasítottad. Jövőre akarod, vagy egyszerűen már idejét múlta a dolog, csak elmeséled, hogy hogy felvételt nyertél akkoriban. Akkor a beszélgetésben I was admitted-et kell használni (past simple-be tenni).


De gondolom, Te most felvételiztél és most nyertél felvételit egy intézménybe.

2012. ápr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Áh, igen kimerítő válasz volt, köszönöm! Bonyolult a felvételi rendszer szóval minden fel lesz használva amit mondtál. :)
2012. ápr. 24. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!