Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit gondolsz az olasz nyelvről?

Mit gondolsz az olasz nyelvről?

Figyelt kérdés
2012. máj. 8. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
A legszebb nyelv a világon. Én éltem kint hosszabb ideig, tanulgattam is, de nem sikerült igazán elsajátítani, mert nekem már túl sok volt az igeragozásuk. De egyébként nagyon szép a hangzása, rengeteg angol szó eredetijét fel lehet ismerni benne, és sok, a magyarban is előforduló latin szó is visszaköszön. Úgy hogy ilyen szempontból öröm tanulni, de az igeragozás az egy rémálom mindenféle kicsit meg nagyon múlt idővel, meg rendhagyó ragozásokkal.
2012. máj. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Napfény, forró kő, kabócaének, látás "harmadik szemmel", mosolygó zsenialitás. Elég-e?
2012. máj. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Könnyen elsajátítható és tanulható nyelv. Én angol után kezdtem és gyorsan tudtam vele haladni. A ragozásba bele kell jönni, de ha a módbeli segédigék mennek, nagy baj már nem lehet.


Én a munkahelyemen használom az olsz kollégákkal (sajnos kevesen vannak) és jegyzetelni is olaszul szoktam. Így nem értik mások és még gyakorlok is :).


És mit gondolok? Szép nyelv és sikerélményt adott.

2012. máj. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon szép nyelv.Szerintem Európában az egyik legszebb:)
2012. máj. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
hogy nagyon szép nyelv és nagyon szeretem tanulni!
2012. máj. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%
Monoton, csúnya nyelv.
2012. máj. 9. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
Azt gondolom róla, hogy ez lesz a 3. nyelvem, amit tanulni fogok jövő utáni héttől :) csak hobbi miatt választottam, el lehet dönteni, hogy ha a szabadidőmet ilyennel töltöm, akkor vajon mennyire tetszhet nekem ez a nyelv ;)
2012. máj. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!