Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Német, olasz vagy orosz nyelv?

Német, olasz vagy orosz nyelv?

Figyelt kérdés

Angolt tanulok, de második nyelvnek ezek közül kell választanom (jövőre-11.osztályban).

Szerintetek:

Melyik nyelvet könnyebb tanulni? Melyiket tanultátok, mik a tapasztalataitok? Melyikben mi a jó és a rossz?



2012. máj. 10. 13:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%

Azt, hogy melyiket könnyebb tanulni az emberfüggő.

Én németet tanulnék, bár nem lesz olyan "egyszerű", mint az angol. De még mindig ez a második leginkább kért/keresett nyelv.

Én sok olyan álláshirdetésbe futok bele ahol a német nyelvtudás nagyon fontos.

2012. máj. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
65%
A német nyelvtudással többre mész, viszont én azt hiszem az olasz az könnyebb.
2012. máj. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
73%
Unokatestvérem angol mellett oroszul tanul. Neki könnyebben megy, mert az anyanyelve szlovák, viszont a betűkkel így is bajlódik. De ha a jövőben egyetemen nemzetközi kapcsolatokat, politológiát, vagy gazdaságot akarsz tanulni, inkább válaszd az oroszt. Megéri, mert már a másik 2 a "könnyedtsége" miatt tucatnyelvé vált. Már az is beszél rajtuk, aki nem is akar. Ha viszont olyan nyelvet tanulsz, amit kevesen beszélnek itt, azzal sokkal könnyebben fogsz majd elhelyezkedni.
2012. máj. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Ha tehetném én az oroszt választanám,annak ellenére,hogy nem egyszerű,de újra nagyon feltörekvőben van és az üzleti életben is kezd egy fontosabb lenni, mindeképp jobb lehetőségeket rejt mint a német,olasz szerintem felesleges.
2012. máj. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
55%

Attól függ, mi a célod.

Én középiskolában olaszul tanultam (nem választottam, kötelező volt), de egyáltalán nem érdekelt. Mellette angol volt a másik nyelvem, és mivel angolból se tudtam olyan sokat általános iskola után majd pont a kettőt együtt fogom tökéletesen megtanulni.


Szóval nem volt reális, hogy én olaszul meg fogok tanulni, és emiatt nem is bánom igazán, hogy valóban így is lett.


Azért gondolj bele, hogy 2 év alatt, ha nincs benned hihetetlen elszánás, hogy te meg akarod tanulni, akkor biztos, hogy nem is fogod. Akkor meg kb mindegy, hogy mit nem tanulsz meg.


Azt azért mindenképp ajánlom, hogy legalább az alapokat verd a fejedbe, és ha bármikor később újrafolytatnád, akkor legalább az már meglesz, és nem csak elvesztegetted azt a két évet.


Most lehet itt azzal jönni, hogy a német meg az orosz hasznos, de hogy ezt két év alatt megtanulni szinte lehetetlen.


Német meg az olasz szerintem egyformán hasznos, ha úgyis csak az alapokat tudnád megtanulni. Orosz alapokat nem hiszem, hogy akkora hasznát vennéd.

2012. máj. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
58%
Könnyebbnek állítólag az olasz a legkönnyebb ezek közül. Én vagy németet vagy oroszt tanulnék a helyedben. Az orosz kicsit ijesztő lehet a cirill betűk miatt, de nagyon hamar meg lehet tanulni. Utána bele kell szokni abba, hogy erősen ragoz (ez az angol után szokatlan), de amúgy jó nyelv. A németről annyit, hogy elég tekervényes a logikája és baromi sok részletet meg kell benne tanulni, de az is hasznos nyelv. Olaszt sosem tanultam, de amennyire én tudom, nem annyira hasznos, mint amennyire tanulják és nekem nem is tetszik különösebben. Szerintem először döntsd el, hogy a germán az újlatin vagy a szláv nyelvek tetszenek-e, mert eléggé eltér ez a három nyelv. Vagy olvasgass mintaszövegeket, nyelvtanokat.
2012. máj. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%

1. Egyértelműen az OLASZ nyelvet a legkönnyebb tanulni.


2. Én ANGOL-NÉMET szakos voltam, majd az OLASZ közepet is letettem, most az OROSZt tanulom.


3. A NÉMETben a helyes mondatalkotás volt a legnagyobb kihívás, hogy minden szó jó helyre kerüljön & a főnevek bemagolása. Az OROSZ kezdetben volt nehéz az írás és olvasás miatt. Az OLASZban a ragozások kavartak be az elején, de az olasz ragozás elajátítása lényegesen könnyebb a németnél!


4. A NÉMETben az a jó, hogy logikusan építkezik és az angol mellett tényleg aktívan használható a munkehelyemen. Az OROSZ azért jó, mert sikerélményt adott egy betűkészletben is mást használó nyelv elsjátítása. Az OLASZ pedig a könnyű tanulhatósága miatt volt szerethető.

2012. máj. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
50%

A német a leghasznosabb, második az orosz, messze lemaradva tőlük harmadik az olasz.


A németre sok helyen van szükség, és ennek megfelelően sokan tanulják. Az oroszra kevesebb helyen van szükség, de nagyon kevesen tanulják, hiány van belőle. Az olasz még kevesebb helyre kell, de tömegesen tanulják a középiskolákban, tehát túltelített.


Egyik sem tartozik a nagyon nehéz nyelvek közé. Válaszd a németet, vagy ha nagyon nem tetszik, akkor az oroszt.

2012. máj. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
39%

én németet tanulok, de akit csak lehet lebeszélek róla h németet tanuljon undorító 1 nyelv... és iszonyú nehéz, mégpedig azért, mert a németben van 3 névelő /der, die, das/ és minden főnévnek más a névelője, nem lehet semmilyen szabályt vagy összefüggést találni rá h melyik szónak milyen... és így képtelenség megtanulni, nekem legalábbis,... és ha ezeket a névelőket nem fogod tudni akk semmilyen mondatot nem tudsz helyesen összerakni, mert mindenhol kell a névelő...

szóval ha szenvedni akarsz akk válaszd a németet, de ha nem akk válaszd az olaszt, mert sokkal könnyebb és szebb nyelv... az oroszról nincs tapasztalatom, de az már kiment a divatból, nem érdemes azt tanulni...

/én már 1000x megbántam h németet választottam , bár én nem is akartam ez inkább szülői kényszer volt/

2012. máj. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó: jó sok butaságot összehordtál...



"és iszonyú nehéz, mégpedig azért, mert a németben van 3 névelő /der, die, das/ és minden főnévnek más a névelője,"


Ez tök általános jelenség az indoeurópai nyelvek világában. Persze a legtöbb nyelvben azokon belül is 2 nem van, de pl. az oroszban is három van. Az, hogy a főneveknek nemük van, csak annak ismeretlen dolog, aki nem tanult más nyelvet a "nagy" nyelvek közül az angolon kívül. Magyar szemszögből nézve persze logikátlan, de végül is a magyarban is vannak a főneveknek típusaik: magas, mély és vegyes hangrendű főnevek. Egyszerűen el kell ezt fogadni és kész. Nem ez teszi a németet nehézzé. Számomra például a többes számú alak megjegyzése sokkal nehezebb.



" nem lehet semmilyen szabályt vagy összefüggést találni rá h melyik szónak milyen..."


Akkor téged vagy nagyon csúnyán átvertek, vagy nem néztél utána. A nyelvtankönyvek szerzőinek és a wikipédiának ugyanis sikerült szabályokat találni rá:



[link]



Jó böngészést. Itt elvileg megtalálod az összes névelőszabályt. Baromság, és általános tévhit, hogy a németben nincsenek szabályok a főnevekre. Ez csak arra jó, hogy a kezdő nyelvtanulókat riogassák. Én is beleestem régen ebbe a csapdába. Mióta újrakezdtem, komolyan vettem és megtanultam a névelőszabályokat, sosem felejtem el a névelőket. Ezeket ha megtanulod, az hatalmas könnyebség. Ha pedig valaki kicsit beleássa magát az etimológiába, akkor finom logikát is felfedezhet a főnevek nemeiben: pl. az -ion-végű jövevényszavak azért nőneműek, mert a latin nyelvben is azok voltak eredetileg. Vagy: az e-mail azért nőnemű, mert egy már létező szó, amiből képezték, a Post szintén die. Ugyanez van pl. az Internet-tel (das Netz). Érdekes etimológiai dolgokra lehet így bukkani, ha ezeket boncolgatja az ember.



"és így képtelenség megtanulni, nekem legalábbis,... és ha ezeket a névelőket nem fogod tudni akk semmilyen mondatot nem tudsz helyesen összerakni, mert mindenhol kell a névelő... "


Kicsit eltérek a tárgytól, de ha megengeded, ajánlanék pár dolgot, ami legalábbis számomra jelentősen megkönnyítette a német tanulását:


1. Az említett névelőszabályok megtanulása.


2. A szótárfüzet valamilyen rendszer szerint való vezetése, névelük szerint. Én vizuális típus vagyok, és egyszer régen gondoltam egyet, és a szótárfüzetem minden oldalát két vízszintes vonallal három egyenlő részre osztottam. Minden der-t felülre, minden die-t középre, minden das-t lentre írtam. Ez nekem hihetetlen eredményt hozott, mivel én úgy tanulok, hogy a szemem által látott kép marad meg bennem, sokszor más tananyagnál is tudom, hogy a füzetemben melyik oldalon volt, és itt is pontosan működik; minden egyes szónál emlékszem, hogy alulra, felülre vagy középre írtam. Sokszor hamarabb beugrik a hely -és ilyenformán a névelő- mint maga a szó. Ezt esetleg meg lehet dobni azzal is, hogy a különböző nemű szavakat más-más színű szövegkiemelővel áthúzod. Nekem ez a vizuális elrendezés rengeteget segített.



"szóval ha szenvedni akarsz akk válaszd a németet, de ha nem akk válaszd az olaszt, mert sokkal könnyebb és szebb nyelv..."


A szebb az relatív, a könnyebb meg nem mindig a jobb. A legkönnyebb az eszperantó vagy valamelyik más mesterséges nyelv lenne, de azzal meg a kérdező nem sokat ér. Ha például valami ritka és keresett nyelvet tanul meg, akkor meg lehet, hogy kapva kapnak rajta.


"az oroszról nincs tapasztalatom, de az már kiment a divatból, nem érdemes azt tanulni..."


Ez megint baromság. Nem "kiment a divatból", mivel divatos sosem volt. Ha a volt SZU-tagállamokra gondolsz, nos azok kényszerből tanulták, legalábbis itt, Európában igen, és ennek megfelelően nem is szerették. Amennyire én tudom, nem is volt valami hatékony a tanítása.


Másrészt meg az, hogy "divatos valami", az nem függ össze azzal, hogy érdemes-e tanulni. Egyébként épphogy most kezd el divatossá válni, mert oroszul tudókból hiány van.

2012. máj. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!