Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért használják a fiatalok...

Miért használják a fiatalok az "ám" vagy "am" kifejezést?

Figyelt kérdés
Szóban még nem hallottam, de a neten rendszeresen használják ezt, de minek? Az "így"-et még megértettem, de mire jó ez? Ráadásul teljesen hülyén hangzik pl. egy ilyen mondat: ám ma voltam moziban is (ilyenekre gondolok)
2009. jún. 30. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
az "am" az amúgy rövidítése, az "ám" pedig ennek még továbbfokozott hülyesége.
2009. jún. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
az "ám"-ot még nem hallottam , de az "am" az amugy röviditése :):P
2009. jún. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen agyfaszt kapok a chatszleng hullámoktól, meg a debilesített magyartól, mint a cijázás meg a rövidítések és hasonlók.
2009. jún. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert lusták kiírni az "amúgy" szót. Adnék én nekik gépelni valót, hogy tanulják a magyar nyelvet.
2009. jún. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Így utólag szégyellem, hogy nem jöttem rá magamtól. Engem is nagyon idegesít ez az egész
2009. jún. 30. 23:03
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

Az amúgy leírása tényleg elég macerás, a lehető legmesszebb vannak egymástól a betűk. De létezik még ezer rövidítés, a k.b.-tól, max., min., mizújs, u.i. szavaktól nem kaptok hülyét? Nem a rövidítésekkel van gond, hanem a láwollakkal és társaival.


A rövidítéseknek egyébként nagyon is megvan a maga előnye, ugyanis az sms drága, ha 1 üzenetben sikerül megírnod minden fontosat 2 helyett, akkor spóroltál. Valamint lényegesen fölgyorsítja a kommunikációt. Ja, és a hogyhogy -ra kitalált hh rövidítés az egyik legjobb dolog, már önmagában egy szóismétlést akadályoz meg. :)

2009. júl. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!