Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nektek a norvég vagy a dán...

Nektek a norvég vagy a dán nyelv tetszik jobban?

Figyelt kérdés
Mi a fő különbség és melyiket könnyebb megtanulni? Azt olvastam, hogy a dánt sokkal nehezebb, de nem értem, miért. Könnyebb a nyelvtan, kisebb szókincs kell vagy jobban artikulálnak? Vagy a norvég jobban hasonlít a németre?
2012. jún. 1. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Én Dániában élek, effektív ezt hallom minden nap, norvéggal nem nagyon találkozom.

Nekem rettenetes nehéznek tűnik jelenleg, speciálisan ejtik ki a szavakat, elharapják a végét. Viszont nagyon jó a nyelviskolájuk, írástudatlanokat is képesek megtanítani dánul beszélni, írni-olvasni. Én most fogom kezdeni, remélem sikerül :)

2012. jún. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Nekem a norvég tetszik jobban, előbb-utóbb talán meg is tanulom végre :) De norvég nyelvből is kettő van végül is, az egyik dánosabb, a másik norvégosabb, ez nem könnyíti meg az ember dolgát... ahogy a dialektusaik sem. A dán kiejtés nehezebben érthető (azt hiszem, pont itt olvastam valamelyik kérdésnél, hogy ha németül tudsz, a dán szókincs pillanatok alatt rád ragad, de a kiejtés sosem fog menni); de ha a norvég-dán-svéd hármasból bármelyiket megtanulod, kis odafigyeléssel azért megérted a másik kettőt is. Szerintem megéri, csak neki kell állni. :)
2012. jún. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az az igazság, hogy nem tanultam soha németet, csak angolt és franciát, sőt soha nem tetszett a német nyelv, rejtélyes módon a dán nyelv viszont eszméletlenül tetszik, a norvégnál is sokkal jobban, csak nem tudtam, mi lehet az oka. De akkor azt hiszem a különleges kiejtés miatt.
2012. jún. 1. 22:53
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Kedves kérdező, akkor itt a helyed :))) Nekem pl nem tetszik annyira, de muszáj megtanulnom. Viszont az országot imádom, cél az állampolgárság, így nem okoz gondot.
2012. jún. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
A németet én sem szeretem, a skandináv nyelvek mégis vonzanak :) Ha tetszik a dán, ne habozz, vágj bele, csak gazdagabb leszel!
2012. jún. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nektek a norvég vagy a dán nyelv tetszik jobban?"


A norvég. De ha már skandináv nyelvek, akkor a svéd.


"Mi a fő különbség és melyiket könnyebb megtanulni?"


Írásban a bokmål nagyon hasonlít a dánra. Egy norvég számára a dán írott szöveg kb. olyan, mintha te mondjuk Jókait olvasnál. A dán-norvég szókincshasonlóság írott szövegek között 93%, ami azt jelenti, hogy kb. nyelvjárás különbség van köztük.


"a dánt sokkal nehezebb, de nem értem, miért"


A dán és norvég kiejtés erősen különbözik. A dánban több és szokatlanabb hang van, mint a norvégban. Különleges jelenség a dán kiejtésben a stød, afféle "szünet" a szavakban, amit egy külföldinek nehéz megtanulnia és felismernie. A dán kiejtés nehézségét fokozza, hogy a dánok motyognak és hadarnak.

2012. jún. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!