Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Aki tanult héberül vagy...

Aki tanult héberül vagy arabul: hogyan lehet megszokni a magánhangzó nélküli írásmódot?

Figyelt kérdés
Kínlódok az írás-olvasással, nem találom a logikát benne. Hol kiteszik a magánhangzót, hol nem. Van benne valami logika, amit esetleg még nem látok, mert nagyon az elején járok?

2012. jún. 17. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én héberül tanultam. A tankönyv azt a logikát követte, hogy minden szó első előfordulásánál kipontozta, de utána nem. Rendesen, Izraelben nem pontozzák sem a könyveket, sem az újságokat. Tényleg nem könnyű megszokni. Egyébként minél többet olvasol, és minél több szót tudsz, annál könnyebb lesz. Meg lesznek logikus dolgok is (mondjuk nem sok).
2012. jún. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, én is héberül tanulok. Az arabot azért írtam ki, mert az írás ilyetén jellege hasonló.


Abban nem találtam még logikát, hogy mikor jelöl betű magánhangzót és mikor megy 'találd ki hol és milyen magánhangzó van" alapon.


Megkérdezhetem, hol tanultál héberül? Lassan nekem se fog már egyedül menni, ezeken állandóan elakadok.

Meg lenne még néhány kérdésem a nyelvhez kapcsolódóan - ha szabad - mert az általam beszélt európai nyelvektől nagyon távol áll, nincs mihez kötnöm.

2012. jún. 17. 23:29
 3/5 A kérdező kommentje:
Jelenleg egy rövidebb tőmondatot is úgy olvasok, mintha hiegroglifa lenne. Betűnként megállok, aztán a meglevő hangok alapján próbálom megtippelgetni, hogy hol KELL magánhangzónak lennie benne (a túlzott mássalhangzótorlódást ők sem szeretik, ahogy észrevettem).
2012. jún. 17. 23:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen meg kell szokni :) Tényleg nem könnyű, amikor először olvastam pontozás nélküli mondatokat (csupa olyan szóval, amit elvileg már ismertem), úgy éreztem, hogy fáj az agyam :D De minél többet gyakorlod, annál könnyebb lesz. Ha már tényleg ott van a fejedben egy szó, akkor nem betűnként fogod kiolvasni, csak ránézel, és felismered. Na meg persze függ a szövegkörnyezettől is, hiszen sok szó van, ami eltérő magánhangzókkal mást jelent.
2012. szept. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
en heberul beszelek meg arabul es tanulok magyart most! de kell meg mondjam hogy nagyon nehez nyelv a magyar
2012. nov. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!