Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A német nyelvtan tényleg...

A német nyelvtan tényleg teljes egészében benne van a középfokban?

Figyelt kérdés

Olaszul tudok, és számomra akkor is meglepő volt, hogy az összes nyelvtani anyag benne volt az alap-, illetve a középfokban, a felsőfok pedig már csak az eddig tanultak elmélyítéséről, valamint új szavak és kifejezések tanulásából áll.

És úgy hallottam, ez a némettel is így van.


2012. júl. 1. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól hallottad.
2012. júl. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor miért mondják, hogy nagyon nehéz eljutni a középfok után a felsőfokig, ha csak szavak tanulásából áll?
2012. júl. 1. 15:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nehéz.De az angolnál is.


Egy ismerősöm 5 évet élt kint Angliában , teljesen anyanyelvi szinten beszél angolul , az akcentus is alig érezhető.De itthon csak középfokút tett le.

2012. júl. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez így van szinte minden európai nyelvvel. A felsőfokban leginkább az a nehéz, hogy olyan témákról is tudnod kell beszélni, amikről még magyarul se nagyon tudsz feltétlenül, mert nem ismered a terület kifejezéseit, összefüggéseit.
2012. júl. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, középfokon már mindent tudni kell, nyelvtant, és mindenféle témáról kell tudnod társalogni. (Társalgási szint). Ellenben a tárgyalási szint, az a felsőfok, valóban csak a szókincsben tér el. De egy bizonyos fok után már nagyon nehéz továbbfejlődni. Én éltem kint Angliában, és 2 év alatt azért letettem az anyanyelvi szintű nyelvvizsgát, szóval azért le lehet tenni. Csodálkozom a középfokún...
2012. júl. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én meg februárban tettem le a közepet, májusban a felsőt, úgy, hogy kb heti 3 órát tanultam rá, akkor is csak lájtosan..(német) Úgyhogy megcsinálható..
2012. júl. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 webnyelv ***** válasza:

Hát fogjuk rá. De a "teljes egészében", az túlzás.

A német nyelvtan középfokig nehéz, utána már kevésbé.

Az angol fordítva, az középfokig könnyű, utána nehéz.


Pl. a német melléknévragozásnak vannak olyan szabályai, amit szerintem csak felsőfokon kell tudni. Az Adressatenpassiv nem tudom, kell-e középfokon.

2012. júl. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!