Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a véleményetek a francia...

Mi a véleményetek a francia nyelvről?

Figyelt kérdés

Én ,kezdtem tanulni franciául,szeretem is a nyelveket nagyon.És számomra a francia a béke,biztonság és a szabadság nyelve.Olyan mintha ez a nyelv lenne a védőangyalom,kifejezetten nyugtató hatással van rám.:))

és ti mit gondoltok róla?



2012. júl. 4. 15:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
Semmit. Nekem egyik nyelvről sincs véleményen és mást sem érzek velük kapcsolatban. Csak "nyelvek". Persze bizonyos szavak sokat elárulnak az adott nép múltjáról, de ennyi.
2012. júl. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem szexi :) Nem vagyok már fiatal fruska, de engem ki lehetne dumálni a bugyimból franciául :D
2012. júl. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
45%
Én megakarok tanulni franciául,de nagyon nehéznek tűnik.Amúgy nekem változó a véleményem,néha nagyon tetszik,néha elég irritáló
2012. júl. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%
2-es :) Én is azért kezdtem tanulni, mert egyszer egy francia pasi telefonált mellettem a boltban, és úgy érzetem, mindjárt behúznám a raktárba :D Szóval szexi, persze nem mindegy ki beszéli, de akkor is.
2012. júl. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
43%

Imádom! Nyáron kezdem, de már rég szinte csak francia előadókat hallgatok. Nekem ilyen kép ugrik be róla:

[link]

[link]

[link]

[link]

Kis bulizene lelkesítésképp, francia lady a 80-as évektől imádják kinn: http://www.youtube.com/watch?v=xLDS5f1AFbw

J'aime:)

2012. júl. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%

Na akkor ezt figyel, kettes!

A eleje és 00.7 körüli a lényeg, a többi már nem fontos:)

http://www.youtube.com/watch?v=Js0bPqmhtG4&noredirect=1

2012. júl. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
43%

#2

Les cuisine sont toujours propre.

:D

2012. júl. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
55%

Nekem angolból van nyelvvizsgám, szinte anyanyelvi kiejtéssel beszélem. Elkezdtem franciául tanulni, persze nagyon alapfokon, de nekem eléggé az a benyomásom, hogy nem nehéz. A fonetika, a hangok kiejtése egyértelműen könnyebben ejthető, mint az angolban (most nem arról a nemlétező angolról beszélek, amit itthon makognak): van benne egy raccsos r; nazális ö,e,a,o; meg nyílt o (az az angolban is van) ezen kívül nem egy nagy ördöngösség; ja meg van egy kicsit nyíltabb "ö", de az nem gond.

A szavakról meg nekem az a benyomásom, hogy nagyon sok közös van az angollal, gondolom elég nagy hatással lehetett rájuk annak idején... A hangzása meg frankó, szerintem egyáltalán nem bu.zis. Személy szerint azért kedveltem meg, mert a németet túl nehéznek és kemény hangzásúnak találtam, meg aztán a legújabb x-menben nagyon frankó volt a hangzása (csak angol nyelven van benne francia, német és spanyol beszéd egy-egy jelenetnél; például a banknál, ahová a náci aranyat viszik). Szerintem frankó nyelv. De ez csak a szubjektív véleményem.

2012. júl. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
20%
Undorítónak tartom ahogy a franciákat is. Egy szánalmas nemzet. A történelem során híres volt a képmutatásban és nagyképűségben. Lassan már alig lesz francia teljesen elnégeresednek és elarabosodnak de meg is érdemlik. Nem is csodálkozik az ember hogy baloldali kormány nyert hiszen már lassan 50%-ra csökken a franciák aránya.
2012. júl. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%
38%-os, csak annyira, mint a magyarok.
2012. júl. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!