Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Brazíliában mennyire lehet...

Brazíliában mennyire lehet boldogulni román nyelvtudással?

Figyelt kérdés
Ugye alapból elég hasonlóak az újlatin nyelvek, meg ott alapból sok ember tud spanyolul és olaszul, tehát van rálátásuk a nyelvcsalád többi tagjára. Szerintetek ha elkezdenék ott románul beszélni, mennyire értenének meg?

2012. júl. 4. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
"Alapból" naívság, amit gondolsz. Román nyelvtudással Brazíliában mennyire..? Semennyire.
2012. júl. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Annyira, mint Portugáliában. Ha talákszol egy Románnal, akor valamennyire.
2012. júl. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A portugál eléggé idegen hangzású, a spanyolból latin, román alapján sok szót kihallani, de a portugálból nem. A portugál is olyan, mint a holland egy németesnek: leírva érted, de ahogy vartyogják, úgy nehéz. Amúgy a portugál szép, különleges nyelv.
2012. júl. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Voltam portugaliaban haverommal.. Haverom roman.. Es ha nem us tokeletesen, de 70% ban megertettek egymast.. A legtobb szo nagyon hasonlo.. Ami meg kicsit mas hangzasu azt szovegkornyezetbol kikovetkezteted.. Szoval sokat ersz a romannal ;)
2012. júl. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 webnyelv ***** válasza:

Külön gyakorlás nélkül többnyire spanyol nyelvtudással sem nagyon lehet szóban megérteni a portugált, annyira más a hangzása, kiejtés. A román pedig a spanyoltól még távolabb áll. De gyakorlással elképzelhető.


Lehet, hogy a románt ott valamennyire megértenék, de pl. a szláv eredetű román szavak helyett inkább a latin eredetűeket használd (tehát az időre ne azt mondd, hogy vreme, hanem hogy timp, mert az hasonlít a portugál tempo-hoz).


De a legjobb, ha keresel a neten portugál hanganyagot, pl. videót a youtube-on és meghallgatod, mennyire érted. Kapásból a slágerek jutnak eszembe, amiknek a youtube-on vannak feliratozott változataik is. Bár a zene nem a legjobb erre, de jobb nem jut most eszembe.


Az általad említett nyelvek közül az olasz áll a legközelebb a románhoz. Én olaszul tudok, de elég nagy túlzás lenne azt mondani, hogy értem, amikor románul beszélnek. De írásban van, hogy egész sokat megértek a románból is, de ezt se mindig.

2012. júl. 6. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Csak úgy megemlítem, hogy Brazíliában brazilul beszélnek, nem portugálul. Azt hinné az ember, hogy a két nyelv ugyanaz, de nem, sokban különböznek. Ha tudsz spanyolul/olaszul, vagy valami hasonló újlatin nyelvet, nagyjából megérted a brazilt, ellentétben a portugállal.
2012. júl. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: Brazíliában Portugálul beszélnek..nem brazilul.
2012. júl. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Higgy nekem, a brazil nem portugál. A brazilban csak magázódós forma van, a portugál tegez is.

Hallgasd meg ezeket:


Brazil: http://www.youtube.com/watch?v=UycjzeEWsRQ

Portugál: http://www.youtube.com/watch?v=_1rfXdFPow8


Mielőtt belekötnél, azért tettem két focistát, mert azokról (majdnem) mindenki tudja, hogy melyik nemzetiséghez tartoznak. Figyeld meg, a brazilban sok "sz", a portugálban sok "zs", valamint a portugál az r betűt torokhangként képzi. És ez csak a kiejtés, a szavak kb. 50%-a egyezik csak.

2012. júl. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy jobban megértsd, a dolog kb. olyan lehet, mintha egy pesti elkezdene beszélgetni egy székellyel. Megértik egymást, csak mindkettőnek kicsit jobban oda kell figyelni, nem "zsigerből" jön a beszéd.
2012. júl. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Idézek a wikipediából: [link]


"Portuguese is the official language of Brazil"


Nem mellesleg ennek kevés köze van a kérdéshez, mindenki megírta, hogy semmire nem megy románnal kint.

2012. júl. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!