Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szükséges az angol?

Szükséges az angol?

Figyelt kérdés
Spanyol nyelvtanár szeretnék lenni és azt is tanulom, de jövőre választanom kell a francia, német és angol között. A németet választanám, de ha az angol fontosabb, akkor sajnos búcsúznom kell tőle. Belegondoltam, Budapesten (ott élek) mindent megtalálok magyarul, esetleg a számítógéppel kapcsolatban lehetnek problémáim, de az internet tele van fordítókkal. Nem tökéletesek, de annyira jók, hogy megértsem. Általánosban angolt tanultam, és annak ellenére, hogy nem szerettem tagozatos voltam. (Átlagom felsőben: 4.8) ÉS MÉG MOST IS TUDOK A2-ES SZINTEN FOLYÉKONYAN BESZÉLNI. OTTHON KÖNYVEKBŐL FOLAMATOSAN MEGYEK TOVÁBB A B1-ESRE, MAJD A B2-ESRE. (Iskolai tankönyvekből tanulom. De nyelvvizsgát nem szeretnék tenni, kivéve, ha rábeszéltek az angol tanulására a gimiben.) :(

2012. júl. 4. 19:49
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*folyamatosan
2012. júl. 4. 19:54
 2/17 anonim ***** válasza:
Az A2-es szintnek szerintem a kritériumában van, hogy az még nem folyékony... amúgy szerintem létfontosságú a mai világban, igen. Ez a világnyelv, és azon kívül, hogy szinte minden országban boldogulhatsz vele, rengeteg olyan anyag is elérhető, ami magyarul (vagy spanyolul) nem. A mai világban sztem kikerülhetetlen.
2012. júl. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De nem akarok más országba menni! Magyarokat szeretnék spanyolul tanítani, és az A2-es szint tudását tudom folyékonyan. Ha nyaralni mennék más országba, akkor valószínűleg nem angolul fogok az ottaniakkal beszélni. (Egyébként Spanyolországba mennék.
2012. júl. 4. 20:01
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2012. júl. 4. 20:02
 5/17 anonim ***** válasza:

Ne is menj más országba, igazad van.

Gyönyörű nyelv a spanyol, és ne érezd magad kevesebbnek, ha a franciát vagy a németet választanám mellé. Sőt: minél kevesebben beszélnek egy amúgy világnyelvet, annál értzékesebb lesz a te tudásod.

2012. júl. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szép dolog, hogy tanár akarsz lenni. Meg elvileg el lehet lenni angol nélkül, de ez nagyon elvi dolog. A valóságban az a helyzet, hogy nem árt, ha nyitva hagyod magad számára a lehetőségeket.


Mi van, ha a tanárkodás nem jön össze? Vagy alig tudsz belőle megélni?

Akkor az angol nyelvtudásodnak még hasznát veheted.


Szóval szerintem azt kéne folytatnod.

2012. júl. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
64%
Alapvető az angol! Még a diplomához, a munkahelyen, álláskereső-oldalakon is követelmény. Valamint a mi sulinkban akinek nem angol volt az első idegen nyelve, annak automatikusan az angol lett a második, kötelezően. Amúgy mi a bajod az angollal? Úgy látom, nagyon ellenzed.
2012. júl. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%
Biztos el lehet speciálisan úgy is helyezkedni, hogy az angolt nem használod. De ennek ellenére én ma ha felnőtt lennék és nem tudnék angolul, akkor rögtön elkezdenék tanulni. Mindenhol elengedhetetlen. Ez a világ legszélesebb körben használt nyelve, bárhova mész, bármilyen területen csinálsz valamit, mindig előjön.
2012. júl. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
45%

igen, szükséges az angol - az az alap. Ha érdekel a német, akkor angol után jöhet az is, úgy még állítólag könnyebb is.

De az angol annyi helyen jön elő, és annyira alap elvárás már mindenhol, hogy óriás gondatlanság lenne nem megtanulni - előfordulhat, hogy életed során nem fogsz durván szembesülni az angol tudás hiányából fakadó hátrányokkal, de ennek van kisebb esélye.

2012. júl. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Angolosokkal Dunát lehetne rekeszteni, de egy jó spanyolos, németes, franciás adott esetben többet is érhet.
2012. júl. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!