Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Scrabble-partnerem nem fogadta...

Scrabble-partnerem nem fogadta el a "hoza" szót, holott én úgy tudom, hogy ez a régies múlt időben az alanyi ragozott forma (tárgyas ragozott párja pedig a hozá), ugye?

Figyelt kérdés

#RÉGIES
2012. júl. 14. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
milyen nyelven?
2012. júl. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Ne legyél már hülye, akkor ennyi erővel vedd elő az Ómagyar Siralmat aztán szedj ki abból szavakat...

Hihetetlen milyen idióták vannak.

2012. júl. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Ennyi erővel azt is el kéne fogadni, hogy útcza, mert mert régen így írták. Oké, hogy nem ugyanaz a kettő, de régies ez is, az is. Ezeket a játékokat meg (hacsak nem egyeznek meg előre másban a játékosok) a mai helyesírási szabályok alapján kell játszani, az élő magyar nyelv szerint.
2012. júl. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig ez elfogadható. Az egy dolog, hogy régies, viszont a mostani nyelvben sem helytelen, a helyesírása sem vet föl problémákat.
2012. júl. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Már pedig a helyesírás-ellenőrző aláhúzza a hoza szót...
2012. júl. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves kommentelők,


Nagyon köszönöm mindannyiótok kedves válaszát.


Igaz ugyan, hogy nem azt kérdeztem, hogy

1. a scrabble-t milyen szabályok szerint kell játszani

2. sem azt, hogy a mai helyesírási szabályoknak megfelel-e ez említett forma

3. sem azt, hogy mennyire vagyok idióta,


hanem csupán arra lettem volna kíváncsi, hogy valóban a „hoza”, ill. „hozá” volt-e a „hozni” ige régies múlt idejű ragozása.


Mindenesetre köszönöm, hogy vettétek a fáradságot, h. írjatok. További minden jót mindenkinek, én ezennel ki is regisztrálok erről a lapról.


Üdv. Gazsi mama

2012. júl. 16. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!