Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Észak-Olaszországban is...

Észak-Olaszországban is nagyon kevesen tanulnak (és kevés helyen tanítanak) franciát és németet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az olaszok nem állnak nagy nyelvtanuló hírében, pl. az egyik ismerősöm mesélte, hogy Rómában olyan iskolába járt, ahol csak angolt tanítottak /azt se túl jól/.

Északon azért valamivel más a helyzet? Elvégre is ott a közelben a francia, a svájci és az osztrák határ...


2012. júl. 18. 20:19
 1/1 webnyelv ***** válasza:
100%

Triesztben az egyetemen művészettörténet órán néha a tanár franciául olvasott fel szövegeket, talán feltételezte, hogy ezt meg is értik a tanulók. De szerintem nem értették, legalábbis nekem ilyet mondott egyikük.

Egyébként állítólag Triesztben idegen nyelv szakon is olaszul írják az olaszok a diplomamunkát. Magyarországon meg pl. angol szakon angolul, német szakon németül, stb.

2012. júl. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!