Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi az a ficsőr?

Mi az a ficsőr?

Figyelt kérdés
2009. júl. 14. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom, az angol 'feature' szó lenne, kiejtés szerinti leírásban. Jelentése kb. tulajdonság, sajátosság, jellegzetesség.


-falcon-

2009. júl. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
vagy a 'future' - jövő is lehet esetleg.
2009. júl. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Az fjúcsör lenne.:)
2009. júl. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
tudom de ki tudja ki írta neki :D nem biztos hogy pontosan úgy írta ahogy kellene stb :D
2009. júl. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Igaz.Én a ficsőrt is inkább fícsörnek ejteném.
2009. júl. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam a szlengszótárban...

[link]

2009. júl. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Hááát, nem nagyon akarja megnyitni a linket, bemásolom:


fícsör

szleng szótár

1. (főnév) Jellemző, képesség, kiemelt jellegzetesség, funkció, amivel egy termék vagy szoftver rendelkezik.

Az angol "feature" szó fonetikus átirata.

Különösen IT-s és kocka körökben terjedt el használata, ebben (az internet és az IT angol nyelvbeliségén és a szakmai sznobizmuson túl) annak is szerepe lehet, hogy az angol kifejezés sokkal szélesebb jelentéstartalmat fed le, mint amit magyarul egy szóval szabatosan meg lehetne ragadni.

A fogyasztói társadalomban a marketingszakma hosszú, pontokba szedett listákban közli a termékek csomogolásán a nagy számként beharangozott fícsöröket, megkísérelvén ezáltal kedvezőbb vételnek feltüntetni az adott produktumot.


"Nem értem, mit esznek annyira ezen az új verzión, ezeket a fícsöröket már a két verzióval korábbi kiadás is tudta..."

2009. júl. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. júl. 14. 15:20
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

feature: ejtsd: fícsör, jelentése: jellemvonás, sajátosság

future: ejtsd: fjúcsör, jelentése: jövő

2009. júl. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!